Sport i profilaktyka zdrowia

Sport i profilaktyka zdrowia

potężny-przedsiębiorca_23-2147508153

Jeśli mówimy o profilaktyce zdrowia, to nie można pominąć znaczenia, jakie ma ruch fizyczny. Wiem ja i wiesz z pewnością ty, że sport to zdrowie. Do tej pory byłam przekonana o tym, sama lubię ruch fizyczny i czasami gimnastykę  aż do zmęczenia…Czuję, że jest mi to potrzebne, bo wyładowuję swoją energię, której nieraz mam za dużo i strasznie mnie rozpiera…Wybrałam się niedawno na wykład lekarski, jako że jednym z nurtów naszej działalności z mężem w systemie MLM jest profilaktyka zdrowia.
Dr Kubat były wykładowca na Wojskowej Akademii Medycznej, związany przez wiele lat z:

Biomol-Med Laboratorium Pierwiastków Śladowych w Łodzi

obecnie  działający we własnym zakresie, by pomagać ludziom zmieniać nawyki żywieniowe i uświadamiać, jak mają dbać o własne zdrowie.  To wybitny specjalista, w dużej mierze opiera się na medycynie chińskiej. Jest rygorystyczny w swoich zaleceniach, bo widzi ich efekty. Trudno jednak nauczyć zdrowego życia wszystkich wokół. Każdy z nas ma swoje doświadczenia, przekonania, nawyki żywieniowe. Jak w każdym przypadku, zawsze będą przeciwnicy  jakiejkolwiek idei. Jednak mnogość przypadków daje niezbite dowody na to, że działania dr Zdzisława  Kubata dają doskonałe efekty.20171210_180907[1]

„Przez sport do zdrowia czy choroby?” taki był tytuł tego wykładu.

Niezdrowy styl życia, zła dieta i brak aktywności fizycznej kosztuje  budżet społeczny 20 mld złotych rocznie.  To ogromne obciążenie. Zbyt mało przykładamy wagi do tych wartości, które gwarantują nam długie życie w zdrowiu.

Wysiłek fizyczny, właściwe oddychanie i oczywiście odżywianie to podstawa,  aby zdrowie służyło ci długo.  Należałoby więc  ustalić właściwe priorytety, bo to one cię ograniczają. Brak czasu nigdy nie jest problemem, tylko  priorytety, które ty w sobie ustalisz.   Być może trzeba zrezygnować np. z wieczornego przesiadywania przed telewizorem…

Jak mówi dr Kubat, priorytety można  podzielić na 3 części wg ważności dla twojego zdrowia:

1/3 zdrowego stylu życia to aktywność fizyczna,

1/3 to to dobra dieta i dobrze dobrane suplementy,

1/3 to dobre oddychanie (oddychamy zbyt płytko, polecam szczególnie jogę),

Wg badań  (Barometru aktywności fizycznej)  aktywny sport w Polsce uprawia 6% obywateli.

Czy nie zdarza ci się, że raz na miesiąc uprawiasz jakiś sport, ale intensywnie?  Niestety nasz organizm źle to znosi.  Wpadasz  w pułapkę przetrenowania, aby nadrobić zaległości w ćwiczeniach. Efektem są mikrourazy, zakwasy,  bolące mięśnie i niechęć do kolejnych wyczynów.  Intensywne ćwiczenia są często przyczyną poważnych urazów. Sportowcy często przyznają, że odnosząc sukcesy, w świecie, gdzie ułamki sekund decydują o zwycięstwie, często mają trwałe uszkodzenia.  Z kolei  zwykły ruch na co dzień to za mało.

Joga jako propozycja aktywności fizycznej wywołuje biochemiczne zmiany w mózgu.  Dzięki temu może być wykorzystana w leczeniu depresji, stanów lękowych. Ruch fizyczny powoduje, że mięśnie spalają  cytokiny, które  są właśnie powodem depresji. Cytokiny to mediatory – posłańcy stanu zapalnego. Nawet jeśli twoje wyniki z laboratorium są książkowe, wcale to nie oznacza, że nie masz jakiegoś stanu zapalnego. Często wynika to ze stosowanych w medycynie norm.
Joga zalecana jest nawet kobietom w ciąży.

Poziom aktywności mamy zapisany w genach. Szczególnie niechętni do ćwiczeń są ludzie mocnej budowy. Ludzie szczupli i średniej budowy są częściej energiczni i nie mogą się obejść bez ruchu fizycznego. Ten ruch pomaga im w dobrym funkcjonowaniu ich organizmów, ale każdy może sobie znaleźć swój sposób na ruch fizyczny.
Spokojne ćwiczenia to fantastyczny sposób na stres.   2 razy w tygodniu pływanie,  jazda na rowerze czy bieganie…my wolimy z mężem szybki marsz…przy tym równomierne oddychanie i organizm jest dobrze dotleniony.
Spokojne ćwiczenia to fantastyczny sposób na stres.

Ćwiczenie hantlami wzmacnia dobrze mięśnie nigdy nie używane.

Ruch fizyczny jest bardo ważny u dzieci. Badania pokazały, że wielogodzinne siedzenie w szkole,  przy komputerze czy tv  w domu – powoduje wzrost poziomu cukru oraz obniża się poziom dobrego cholesterolu.

Bieganie nie dla wszystkich…

Od lat 70 tych  bieganie jest uważane za idealną formę aktywności fizycznej….przede wszystkim najtańszą…

Jest wiele korzyści z tej formy aktywności…bieganie polepsza kondycję i pracę serca. Wielu ludzi rozpoczyna bieganie, aby stracić na wadze.
Jeżeli mięsień  sercowy uległ powiększeniu  w wyniku choroby lub częstego zamartwiania się,  to bieganie ma wpływ na jego zmniejszenie. Powiększenie serca prowadzi z czasem do śmierci. Gęstość krwi ma również wpływ na powiększanie się serca, o gęstości krwi informuje poziom hematokrytu. Grozi to zawałem lub udarem, zakrzepicą…
Ruch fizyczny ma dobry wpływ na zmniejszenie serca i jego powrót do normy.

Serce sportowca pracuje wolno i równo i jego pojemność wyrzutowa jest większa niż u zwykłego śmiertelnika.

A jaka jest druga strona medalu?

Wyniki badań naukowców Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego:

Wiadomo, że intensywny wysiłek fizyczny wywołuje reakcje metaboliczne i stresowe.
Dla wielu ludzi bieganie jest niewskazane ze względu na obciążenie stawów. Podczas takiego wysiłku nacisk  na
1 cm kwadratowy   stawu to mniej więcej tona obciążenia. Szczególnie na takie urazy są narażone osoby z nadwagą.

Bieganie nie  sprzyja chudnięciu, ponieważ w wyniku takiego wysiłku organizm potrzebuje dużo energii i gromadzi ją kosztem tkanki mięśniowej. Bieganie nie prowadzi do szczupłej sylwetki, bo powoduje gromadzenie tłuszczu  z glukozy z mięśni.  Im więcej biegasz, tym mocniej organizm przygotowuje się do wysiłku, gromadzi tłuszcz do następnego biegu.

Bieganie sprzyja rozwojowi cellulitu, w wyniku odwodnienia organizmu i wadliwej pracy układu krążenia. Jedna godzina biegu do wyczerpania   prowadzi do dużego zakwaszenia i powoduje rozwój wolnych rodników. Bieg długodystansowy prowadzi do wyczerpania organizmu. Jest to ogromny stres dla organizmu, powoduje zmiany w kodzie genetycznym, co powoduje niszczenie komórek, stany zapalne i zmiany nowotworowe.

Gdy zaczynasz trenować to jedną z ważniejszych rzeczy są:

Suplementy:

NUTRILITE IL1 – Interleukina Pierwsza

bloker z dzikiej róży i dzikich jagód – obecność róży chroni stawy i tkankę chrzęstną, a dzika jagody chroni komórki przed uszkodzeniem w wyniku dużego wysiłku fizycznego.

Enzymy wspomagające trawienie Nutrilite

Alergia i nieszczelne jelito to najczęściej spotykane schorzenia, nie tylko u sportowców  – trenujesz i słabniesz, bo jesteś chory. Nie da się trenować człowieka chorego. Enzymy to pierwsza rzecz przy alergii,  to właśnie u alergików najczęściej występują  chłoniaki i białaczki.

CLA 500 skoniugowany kwas linolowy

Wysiłek fizyczny w zanieczyszczonym powietrzu powoduje osiadanie toksyn w płucach i mózgu. CLA chroni mózg.
działa więc przeciwdepresyjnie. Znosi zespól insulino – odpornościowy.

Ważną i rzetelną metodą diagnostyczną jest analiza pierwiastkowa włosów.

Jeśli zamierzasz jednak trochę potrenować, by poprawić kondycję, poprawić sylwetkę, dotlenić się czy nawet stracić na wadze, wykonaj analizę włosa i zabierz się do tego poważnie.

Wielu sportowców po zakończeniu swojej kariery sportowej uważa, że zmarnowało sobie zdrowie. O tym się głośno nie mówi. Podziwiamy za to ich osiągnięcia i chwalimy się po całym świcie naszymi gwiazdami sportu. Druga strona medalu  jest całkiem inna. Używanie dużej ilości wszelkich maści czy środków przeciwzapalnych   w przypadku urazów, ma swoje skutki uboczne.

Wykonanie analizy z włosa jest ogromnie pomocne, by dobrać sposób żywienia i dobrą suplementację.

Przy stylu życia, jakie prowadzi większość z nas  –  nietrudno o złe odżywianie, bo najczęściej jemy w barach albo najadamy się dopiero wieczorem po powrocie do domu. Dopóki ból nie dokucza, nie dba się o to. Zdrowe odżywianie to puste słowa.

Jeśli jednak  doznałeś olśnienia i z nowym rokiem chcesz coś zmienić w swoim życiu, zacznij od małych zmian. Poczytaj dalej, by odpowiedzieć sobie po co?

To ruch fizyczny sprawia, że możemy zmieniać nasze geny. Systematyczne ćwiczenia mogą uruchomić geny, których nie posiadali nasi przodkowie. Nasi przodkowie więcej się ruszali. Dziś mamy samochody, pracujemy przeważnie przy komputerze, mamy zdecydowanie mniej ruchu niż kiedyś . Z brakiem ruchu łączy się  płytkie oddychanie. Mniej się ruszamy płycej oddychamy. Nie ma to jak zachłysnąć się świeżym powietrzem ze zmęczenia podczas ruchu fizycznego.

Niektórzy uważają, że  intensywny ruch fizyczny  jest niezbędny dla dobrego zdrowia, ale są i tacy którzy twierdzą, że codzienne zwykłe obowiązki to wystarczający dla nich ruch. To jednak za mało. Jeśli nie lubisz się ćwiczyć, to zapisz się na taniec albo do chóru. Już samo przebywanie wśród ludzi i muzyka naprawia popsute geny i giną komórki nowotworowe.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge