Wiele osób nie czyta książek w dzisiejszych czasach. Czy należysz do takich osób? Jeśli tak, to być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że twoja wartość jest wynikiem tego co wiesz i jak stosujesz tę wiedzę w otaczającym cię świecie. Mam na myśli książki dotyczące pieniędzy, działalności biznesowej lub osobistego rozwoju.
Co robisz dla swojej edukacji?
Gdy zaczniesz czytać przynajmniej jedną książkę w miesiącu, wzrośnie twoja wiedza, pewność siebie i również twoje osiągnięcia.
„Bogaty albo biedny” Harva Ekera to jakby brakujące ogniwo między pragnieniem sukcesu a osiągnięciem go. Harv Eker ujawnia sekrety milionerów, rozwiewa mity o milionerach.
Najszybszym sposobem na to, aby się wzbogacić i utrzymać majątek jest praca nad rozwojem siebie. Jeśli wyrobisz w sobie charakter człowieka sukcesu, to będziesz odnosił sukcesy we wszystkim, co tylko zdecydujesz się robić. Będziesz miał absolutny wybór. Uzyskasz wewnętrzną siłę i będziesz mógł zdecydować się na dowolne zajęcie, biznes czy inwestycję, bo będziesz wiedział, że ci się powiedzie.
A oto kilka najważniejszych lekcji:
- Twoje dochody mogą urosnąć tylko tyle, ile ty,
- Jeśli chcesz zmienić owoce, musisz najpierw zmienić korzenie, czyli swój sposób myślenia,
- Żyjemy w świecie przyczyn i skutków. Pieniądze są wynikiem, zdrowie jest wynikiem, choroba jest wynikiem, twoja waga jest wynikiem.
- Możesz mieć wiedzę i wszystkie potrzebne umiejętności, ale jeśli posiadasz zły schemat finansowy, to i tak jesteś skazany na finansową porażkę. Musisz odkryć, jaki jest twój schemat finansowy, a wówczas odkryjesz powody swoich niepowodzeń.
- To TY musisz zdecydować, czy myśleć w sposób, który ci pomoże osiągnąć sukces i szczęście, czy wybrać sposób, który oddala cię od szczęścia i sukcesu.
- Kiedy narzekasz, stajesz się prawdziwym „magnesem na szajs”.
- Człowiek naprawdę bogaty nigdy nie jest ofiarą.
- Jeśli zmierzasz do tego, żeby ci było wygodnie, prawdopodobnie nigdy nie będziesz bogaty. Jeśli zmierzasz do tego, żeby być bogatym, prawdopodobnie będzie ci w końcu niezwykle wygodnie.
- Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą, jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą.
- Jeśli nie jesteś całkowicie, totalnie i szczerze oddany tworzeniu bogactwa, bardzo możliwe, że ci się nie uda.
- Prawo dochodu mówi, że twoje wynagrodzenie będzie wprost proporcjonalne do wartości, którą wnosisz na rynek.
- Bogaci koncentrują się na okazjach, czyli na tym czego chcą i dlatego widzą mnóstwo okazji. Biedni koncentrują się na przeszkodach i mają mnóstwo przeszkód i problem, jak sobie dać radę z tymi przeszkodami.
- Bogaci podziwiają innych bogatych. Jeśli uznajesz bogatych ludzi za złych w jakimkolwiek sensie, a sam chcesz być dobry, nigdy nie będziesz mógł być bogaty. Nie możesz stać się kimś, kim gardzisz.
- Bogaci wiążą się z pozytywnie nastawionymi ludźmi, którzy odnoszą sukcesy. Biedni wiążą się z negatywnie nastawionymi ludźmi, którzy nie odnoszą sukcesów.
- Naucz się promować siebie i swoją wartość. Rób to z entuzjazmem. Biedni myślą negatywnie o promocji, mówią, że nie wypada się chwalić i z reguły klepią biedę.
- Tajemnica sukcesu nie polega na tym, aby unikać lub pozbywać się problemów; tajemnica polega na tym, żeby tak urosnąć, aby być większym od każdego problemu.
- Jeśli twierdzisz, że nie jesteś godny , to nie będziesz godny i na odwrót, jeśli uznasz siebie za godnego, to będziesz godny.
Gdyby 30 metrowy dąb miał umysł człowieka, wyrósłby najwyżej na wysokość 3 metrów.
Jeśli chcesz poznać kolejne tajemnice sukcesu lub odkryć osobisty schemat finansowy to odsyłam cię do ksiażki Harva Ekera „Bogaty albo biedny”.
Przyjrzyj się swoim wynikom, popatrz na swoje konto w banku i na swój majątek netto, swoim osiągnięciom w biznesie czy w inwestowaniu. Zastanów się czy masz skłonność oszczędzać czy wydawać pieniądze, czy dobrze zarządzasz pieniędzmi. Rozważ jak ciężko musisz pracować, by zdobyć pieniądze.
Twój schemat myślenia o pieniądzach i o bogatych ludziach jest być może nieaktualnym programem w twoim umyśle. Pierwszym krokiem do jakiejkolwiek zmiany jest świadomość, a to oznacza, że abyś mógł myśleć jak ludzie bogaci, musisz najpierw wiedzieć jak oni myślą.