Najważniejsze lekcje w twoim życiu

Najważniejsze lekcje w twoim życiu

education-18754324Wiele osób nie czyta książek w dzisiejszych czasach. Czy należysz do takich osób?  Jeśli tak, to być może nie zdajesz sobie  sprawy z tego, że twoja wartość jest wynikiem tego co wiesz i  jak stosujesz  tę wiedzę w otaczającym cię świecie. Mam na myśli książki dotyczące pieniędzy, działalności biznesowej lub osobistego rozwoju.

                          Co robisz dla swojej edukacji? 

Gdy zaczniesz czytać przynajmniej jedną książkę w miesiącu, wzrośnie twoja wiedza, pewność siebie i również twoje osiągnięcia.

„Bogaty albo biedny” Harva Ekera to jakby brakujące ogniwo między pragnieniem sukcesu a osiągnięciem go.  Harv Eker ujawnia sekrety milionerów, rozwiewa mity o milionerach.

Najszybszym sposobem na to, aby się wzbogacić i utrzymać majątek  jest praca nad rozwojem siebie. Jeśli wyrobisz w sobie charakter człowieka sukcesu, to będziesz odnosił sukcesy we wszystkim, co tylko zdecydujesz się robić. Będziesz miał absolutny wybór. Uzyskasz wewnętrzną siłę i będziesz mógł zdecydować się na dowolne zajęcie, biznes czy inwestycję, bo będziesz wiedział,  że ci się powiedzie.

A oto kilka najważniejszych lekcji:

 1. Twoje dochody mogą urosnąć tylko tyle, ile ty,
 2. Jeśli chcesz zmienić owoce, musisz najpierw zmienić korzenie, czyli   swój sposób  myślenia,
 3. Żyjemy w świecie przyczyn i skutków. Pieniądze są wynikiem, zdrowie jest wynikiem, choroba jest wynikiem, twoja waga jest wynikiem.
 4. Możesz mieć wiedzę i wszystkie potrzebne umiejętności, ale jeśli posiadasz zły schemat finansowy,  to i tak jesteś skazany na finansową porażkę.  Musisz odkryć, jaki jest twój schemat finansowy, a wówczas odkryjesz powody swoich niepowodzeń.
 5. To TY musisz zdecydować, czy myśleć w sposób, który ci pomoże osiągnąć sukces i szczęście, czy wybrać  sposób, który oddala cię od szczęścia i sukcesu.
 6. Kiedy narzekasz, stajesz się prawdziwym „magnesem na szajs”.
 7. Człowiek naprawdę bogaty nigdy  nie jest ofiarą.
 8. Jeśli zmierzasz do tego, żeby ci było wygodnie, prawdopodobnie nigdy nie będziesz bogaty. Jeśli zmierzasz do tego, żeby być bogatym, prawdopodobnie będzie ci w końcu niezwykle wygodnie.
 9. Najważniejszym powodem, dla którego ludzie nie osiągają tego, co chcą,  jest to, że sami nie wiedzą, czego chcą.
 10. Jeśli nie jesteś całkowicie, totalnie i szczerze  oddany tworzeniu bogactwa, bardzo możliwe, że ci się nie uda.
 11. Prawo dochodu mówi, że twoje wynagrodzenie będzie wprost proporcjonalne do wartości, którą wnosisz na rynek.
 12. Bogaci koncentrują się na okazjach, czyli na tym czego chcą i dlatego widzą mnóstwo okazji. Biedni koncentrują się na przeszkodach i mają mnóstwo przeszkód i problem, jak sobie dać radę z tymi przeszkodami.
 13. Bogaci podziwiają innych bogatych.  Jeśli uznajesz bogatych ludzi za złych w jakimkolwiek sensie, a sam chcesz być dobry, nigdy nie będziesz mógł być bogaty. Nie możesz stać się kimś, kim gardzisz.
 14. Bogaci wiążą się z pozytywnie nastawionymi ludźmi, którzy odnoszą sukcesy. Biedni wiążą się z negatywnie nastawionymi ludźmi, którzy nie odnoszą sukcesów.
 15. Naucz się promować siebie i swoją wartość. Rób to z entuzjazmem. Biedni myślą negatywnie o promocji, mówią, że nie wypada się chwalić i z reguły klepią biedę.
 16. Tajemnica sukcesu nie polega na tym, aby unikać lub pozbywać  się problemów;  tajemnica polega na tym, żeby tak urosnąć, aby być większym od każdego problemu.
 17. Jeśli twierdzisz, że nie jesteś godny , to nie będziesz godny i na odwrót, jeśli uznasz siebie za godnego, to będziesz godny.

Gdyby 30 metrowy dąb miał umysł człowieka, wyrósłby najwyżej na wysokość 3 metrów.

Jeśli chcesz poznać kolejne tajemnice sukcesu lub odkryć osobisty schemat finansowy to odsyłam cię do ksiażki    Harva Ekera   „Bogaty albo biedny”139x219_product_media_177001-178000_1011630679.

Przyjrzyj się swoim wynikom, popatrz na swoje konto w banku i na swój majątek netto, swoim osiągnięciom w biznesie czy w inwestowaniu. Zastanów się czy masz skłonność oszczędzać czy wydawać pieniądze, czy dobrze zarządzasz pieniędzmi. Rozważ jak ciężko musisz pracować, by zdobyć pieniądze.

Twój schemat myślenia o pieniądzach i o bogatych ludziach jest być może nieaktualnym programem w twoim umyśle.  Pierwszym krokiem do jakiejkolwiek zmiany jest świadomość, a to oznacza, że abyś mógł myśleć jak ludzie bogaci, musisz najpierw wiedzieć jak oni myślą.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge