Dlaczego dinozaury wyginęły?

Dlaczego dinozaury wyginęły?

Wiele się pisze i mówi o emeryturach. Temat ciągle na czasie….Wiem, jesteś młody, ciebie ten problem jeszcze nie dotyczy. problem dotyczy mojego pokolenia.  Jest wiele ciekawych wypowiedzi na ten temat, np. na Youtube…

Wyciągnęłam z nich jeden wniosek – na państwową emeryturę raczej liczyć nie mogę.  A więc co?
Gdy  spotkałam się z ideą MLM, wielu moich znajomych wyśmiało ten rodzaj biznesu. Wiecie jak to jest z każdą nową ideą, zdobywa powoli i mozolnie swoich zwolenników, ale zawsze pozostanie 10%  niedowiarków.

Mieliśmy wybór w postaci zatrudnienia aż do emerytury, a więc tzw „święty spokój”. Wczasy pod gruszą za grosze… kolonie dla dzieci za grosze…  Biznes?  Na to trzeba kupę kasy, a tam gdzie nie trzeba inwestować ogromu pieniędzy, to cóż to za biznes?  No cóż,  zagrożeniem utraty pracy nikt się wtedy nie przejmował. Dziś   dla wielu utrata pracy  stała się  rzeczywistością, ale przez kilka lat taka groźba wisiała,  zawsze jednak można wierzyć, że wszystkich innych to może spotkać, ale nie mnie…

Czas robi swoje, idea MLM zdobywa zwolenników, młodzi ludzie dziś widzą swoją przyszłość inaczej. Jeśli uczą się od naszego pokolenia, że nie trzeba mozolnie przez lata pracy dorabiać się, żeby godnie żyć, to chwała im za to. Mamy cudowne młode pokolenie, otwarte na nowości, my od nich się powinniśmy uczyć.

Szalenie podobają  mi się dzisiejsze czasy, epoka Internetu, gdzie można na każdy temat wyrazić swoją opinię i dołączyć się do innych piszących na podobny temat,  zsolidaryzować się w popieraniu wspaniałej idei, jaką jest MLM, pisać o tym jak to naprawdę jest z tym biznesem. A wieści pochodzą ze źródła, bo od ludzi, którzy aktywnie pracują w tym biznesie. Pracują…. tak, oczywiście, bo dziś jest to po prostu inny rodzaj  pracy. Dziś pracuje się głową a nie łopatą. Gdyby ciężka praca wzbogacała, osioł należałby do najbogatszych. Potrzebne nam są rzetelne i wiarygodne informacje o biznesie  MLM, dosyć się nasłuchaliśmy bzdur. My stanowimy grupę przedsiębiorców jednej z największych korporacji typu MLM. Wracając  do problemu emerytury – MLM to  nie tylko dla młodych biznes. W Internet wtopić się może każdy, wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Ważne, żeby nie stracić nadziei albo zrobić wszytko, żeby odnaleźć jeszcze swój cel i marzenie do spełnienia. A więc nie tylko młodzi maja szansę na odmianę swojego losu.  Może trzeba młotem rozbić tkwiący w głowach mojego pokolenia paradygmat, o tym, że mnie się należy od państwa, bo całe życie pracowało się dla firmy.  Kiedy słyszę stwierdzenia, że emerytura mi się należy jak psu buda, to myślę o tych dinozaurach, co to wyginęły, bo nie umiały się dostosować do  zmieniających się czasów.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

5 Comments

  1. Dzięki Wojtuś serdeczne za ten budujący komentarz, mam jeszcze problem ze stroną techniczną, ale uczę się, a twój komentarz dodał mi pewności, będą następne wpisy, bo pomysłów ma dużo.. Sprawia mi to szaloną frajdę, i jest to coś co uwielbiam robić. Pozdrawiam.

   admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge