10 cech idealnego biznesu

10 cech idealnego biznesu

 

Dziś własna firma to nie tylko powierzchnie do wynajęcia i pracownicy, dziś można prowadzić firmę  w domu współpracując z grupą przyjaznych ludzi, wykorzystując Internet.  Dla mnie najważniejszy był  niski wkład na własny start […]

1. Niski wkład  na własny na start

Prowadzenie biznesu tradycyjnego pociąga za sobą pewne koszty stałe  takie jak: powierzchnia handlowa, wyposażenie, towar, pracownicy. To właśnie one często spędzają sen z oczu właścicielom tradycyjnego biznesu, gdyż trzeba je ponosić niezależnie od tego, czy biznes działa, czy nie. Jednak dziś wiele z tych kosztów nie stanowi już aż takiej przeszkody, gdyż każdy może zacząć i prowadzić swoją działalność w zaciszu domowym. Miejsce tradycyjnego rynku zajmuje Internet, a powierzchnię handlową czy biurową zastępuje witryna w sieci.

Niepewność utrzymania etatu rośnie, dlatego też pojawia się coraz więcej projektów biznesowych, które umożliwiają założenie i prowadzenie działalności przy minimalnych nakładach. Przez kilka ostatnich lat mają szanse rozwoju biznesy, które będą dostarczać produktów i usług  nowym internetowym projektom. Już dziś znaczny procent ludzi dokonuje zakupów w Internecie,  następne pokolenie nie będzie znało innego sposoby na udane zakupy jak drogą internetową.

2. Oferuje produkty codziennego użytku

Co łączy pastę do zębów, telefony komórkowe, witaminy, kosmetyki, ostrza do maszynek do golenia, kawę, pieluszki, ubezpieczenia i jedzenie dla psa?  Ludzie tych produktów potrzebują i będą je kupować niezależnie od tego, czy w gospodarce będzie dobra koniunktura czy kryzys. Tego typu towary stanowią idealną ofertę, na której można oprzeć swój biznes, gdyż zaspokajają one podstawowe potrzeby i prawie każdy chce lub musi je nabyć.

W biznesie osiągamy zyski dzięki umiejętności skierowania się tam, gdzie pieniądze dopiero się przeniosą, zamiast tam, gdzie już są. Jeśli chcesz zbudować solidny biznes, który zapewni ci niezależność finansową, inwestuj w to, co dopiero się wydarzy, a nie w to, co się już stało.

W roku 2010 obroty w handlu w Internecie osiągnęły 30% wydatków  konsumenckich, co powoduje powolny upadek znakomitej większości tradycyjnych detalistów. Postępująca w zawrotnym tempie rewolucja internetowa zmieni obraz prawie wszystkich aspektów naszego życia – praca, nauka i biznes w zaciszu domowym. Największe profity przypadną w udziale tym, którzy zaangażują się w ten trend jako pierwsi.

3. Oferuje produkty kupowane regularnie

Czy wolałbyś 10% udziału w zyskach ze sprzedaży samochodów  BMW na rynku USA czy 10% udziału ze sprzedaży kawy na tym samym rynku?

Obroty BMW ze sprzedaży samochodów w USA wynoszą około 10 miliardów dolarów rocznie podczas, gdy obroty kawy sięgają rocznie około 20 miliardów dolarów. Duże  firmy utrzymały swą pozycje na rynku przez wiele  lat dzięki temu, że sprzedają produkty, które nabywamy niemal codziennie. Dostrzegły one siłę w powtarzalności zakupów.

4. Raczej dystrybucja niż produkcja (bądź przedstawicielem)

 Epoka industrialna się skończyła! Jeśli ktoś tego nie rozumie jest kompletnym ignorantem.  W sektorze produkcji nie znajdziesz już dobrze płatnej pracy. Dzisiaj najlepsze okazje trafiają się w dystrybucji. Im szybciej postępuje rozwój technologiczny, tym szybciej pewne produkty wychodzą z użycia. W dzisiejszych czasach
70 – 80% detalicznej ceny towaru to koszty dystrybucji. Dziś dystrybucję fizyczną zastępuje dystrybucja  intelektualna.

Dystrybucja intelektualna to fala która nadchodzi. Rodzą się takie dziedziny jak Wellness biznes, dystrybucja technologii i informacji. O wielu tego typu produktach wielu konsumentów jeszcze nie wie.

5. W pewnym momencie może działać już bez twojego udziału

 Kluczem do osiągnięcia bogactwa jest stworzenie czegoś istotnego, a potem uczynienie z samego siebie nieistotnej części tego przedsięwzięcia. Jeśli twoim celem jest finansowa niezależność, to nigdy jej nie osiągniesz tworząc dochód w  pułapce zamiany czasu na pieniądze  I nieistotne jest, czy płacą ci 500 czy 5000 zł, bo  dzień, w którym przestaniesz pracować, będzie ostatnim dniem, za który ci zapłacą. Jeśli twój dochód zależy od tego, czy jesteś aktywny w pracy czy nie, to nastaw się na to, że będziesz do końca życia pracować.

Plusem biznesów, których działanie opiera się na jakimś systemie, jest ich przewidywalność np. programy partnerskie w Internecie, systemy prosumenckiemarketing sieciowy i franczyza.

Wiele projektów biznesowych wdraża sprawdzony system. Wiele dużych firm angażuje swoich konsumentów w programy partnerskie albo umowę prosumencką, co pozwala konsumentom na tworzenie obrotu dla firmy i otrzymywanie w zamian za to udziału w jej zyskach.  Dzięki temu, że zrzeszysz się z dużą firmą, możesz natychmiast włączyć się do biznesu, który jest dobrze zorganizowany, ma sukcesy i pozycję na rynku.  Otrzymujesz natychmiastowy dostęp do wszelkich korzyści, jakie oferuje duża firma, oszczędzając sobie wielu problemów  i nie podejmujesz finansowego ryzyka.

6.Zasada duplikacji

 Prawdziwe bogactwo osiągają ci, którzy korzystają z zasady pomnażania i potrafią  zaangażować do własnego biznesu inne osoby pragnące również wypracowania niezależności finansowej lub po prostu dodatkowego dochodu do swojego wynagrodzenia.

Pomnażanie dochodu w firmie tradycyjnej to po prostu zatrudnienie dodatkowych pracowników. Masz większy zysk, bo korzystasz z części produktywnego wysiłku swoich pracowników. Teoretycznie możesz więcej zarabiać, jeśli zatrudnisz większą ilość pracowników. Problem jest w tym, że pracownicy nigdy nie będą pracować dla firmy z takim poświęceniem jak ty, bo nie są jej właścicielami. Pracownicy zawsze mają mniejsze możliwości pomnażania swojego dochodu w stosunku do osoby będącej właścicielem biznesu.

W projektach biznesowych opartych na idei Marketingu sieciowego, każdy uczestnik programu jest właścicielem biznesu i ma dokładnie takie same możliwości pomnażania swojego dochodu. Jeśli ma przy tym silną motywację, ma bardzo duże szanse odniesienia sukcesu w MLM. 

Im więcej wyszkoli liderów, którzy będą umieli pomnażać swoją pracę, tym więcej zysku dla nich i dla ciebie.

7. Dostęp do odnoszącego sukcesy mentora

 Samodzielny w biznesie, ale nie sam?  Dużo w tym prawdy. Dla wielu ludzi głównym hamulcem do założenia własnego biznesu jest niewystarczająca wiedza. W pracy na  etacie nie zdobywa się niestety wiedzy niezbędnej do prowadzenia własnego biznesu.  Pojawia się wiele problemów, z którymi nie ma się do kogo zwrócić, ponieważ stajemy się konkurencją dla kogoś mającego już w biznesie doświadczenie. Człowiek pozostawiony sam sobie, łatwo wpada w tarapaty.  Często są to kosztowne lekcje, ważne więc jest, żeby podążać śladami odnoszącego sukcesy mentora.

STATIONERY-4

8. Globalizacja

 Ludzie zatrudniani w dużych firmach mieli zapewnione stałe pobory, bezpieczeństwo zatrudnienia i ustalone miejsce na ziemi. Tak dalece utożsamiali się  z firmą, która dawała dobrą pracę, emeryturę, dobre uposażenie, że najczęściej rezygnowali z własnych aspiracji, realizując cele firmy, a nie swoje własne. Ten model zarabiania realizowało   90% społeczeństwa.

Dzisiaj obserwuje się całkiem inną sytuację. Internet i globalizacja w połączeniu ze spadkiem bezpieczeństwa zatrudnienia spowodowały, że coraz więcej ludzi szuka lepszych sposobów zarabiania na życie. Postęp technologiczny wspiera nas na niespotykaną dotychczas skalę. Nigdy dotąd możliwość komunikacji międzyludzkiej i dostęp do informacji nie były tak proste i szybkie. Znikło ograniczenie terytorialne.

Gdybyś miał  wybór, czyż nie wolałbyś pracować w pobliżu domu?   Sam czas dojazdu do pracy to 2 lata w skali 10 lat pracy.  Czy nie chciałbyś podwyżki większej niż 3 procentowa? Pracujący w firmach ludzie są coraz bardziej rozczarowani.

Symbolem wolności staje się powoli niezależny przedsiębiorca, człowiek idący swoją drogą, realizujący swoje plany i swoje cele, wykształcony, kreatywny, kochający przygodę,  szukający możliwości organizowania  życia na swoich własnych zasadach.  Jak grzyby po deszczu powstają  biznesy zarządzane z domu, , właściciele tych biznesów cenią sobie wolność i możliwość kontrolowania swojego przeznaczenia.

W Stanach Zjednoczonych co 6-sta osoba aktywna zawodowo jest związana z jakimś prowadzonym z domu biznesem. Dziś nie jest to już hobby,  jedna na 5 prowadzonych w ten sposób firm, przynosi roczny dochód pomiędzy 100 000  a 500 000 dolarów!

9. Możliwość wykorzystania własnych pasji i talentów

 Jednym z najwspanialszych aspektów tworzenia wyjątkowego zespołu w ramach jakiegokolwiek biznesu jest to, że liderzy, którzy się wówczas wyłaniają, to naprawdę najlepsi z najlepszych. Kiedy przywództwo poddawane jest próbie codzienności, następuje proces naturalnej selekcji. Ci, którzy przez niego przejdą, są  tymi, którzy wybrali pełnię życia.

STATIONERY-7

Każdy z nas został wyposażony w wyjątkowe dary, które jedynie my możemy rozwinąć i wykorzystać. Niezależnie jakim pojazdem się poruszasz, dokonaj  w życiu czegoś wspaniałego.

10. Możesz zostać doceniony

 Wyrażanie uznania  jest niewątpliwie najbardziej zaniedbywanym aspektem i najpilniej strzeżonym sekretem życia i biznesu w obecnych czasach. Jednostki ludzkie rozwijają się i kwitną w otoczeniu, które wyraża uznanie dla każdej najdrobniejszej rzeczy, którą uda im się osiągnąć.  Taka postawa owocuje zadowoleniem z pracy, buduje wizerunek własny i daje gwarancję uzyskania pożądanych zachowań. Także promuje zaufanie, szacunek i doskonałe relacje w zespole.

Fakt, że ignorujemy tę ważną zasadę może wynikać z przekonania, że wyrażanie uznania jest dobre dla wrażliwych i sentymentalnych kobiet albo w środowisku mocno konkurujących ze sobą przedstawicieli handlowych. Jeśli tak twierdzisz, to wytrącasz sobie z ręki najpotężniejsze narzędzie motywacji, jakie masz do dyspozycji, współpracując z ludźmi.

To najpilniej strzeżony sekret w życiu i biznesie. Najcenniejszy dar, jaki możemy komuś podarować, to szczera pochwała i zachęta. Może nie każdy z nas się do tego przyzna, ale każdy z nas na to czeka.

STATIONERY-8

GO TO MARKETING SIECIOWY

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

2 Comments

 1. Pingback: Praca, własny biznes, wynagradzanie za wyniki własnej pracy

 2. Pingback: Ciężka praca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge