Piramida sukcesu…tego jeszcze nie znałeś….

Piramida sukcesu…tego jeszcze nie znałeś….

Piramida sukces

Każdy z nas sukces rozumie na swój sposób. Dla każdego z nas sukces oznacza coś innego.

ZDROWIE w tej piramidzie jest na pierwszym stopniu

I trudno zaprzeczyć, że dobre zdrowie dla wielu ludzi jest sukcesem. Aczkolwiek nie doceniamy go, dopóki choroba nie zajrzy w oczy. Nie mam na myśli zwykłego przeziębienia czy grypy, nawet anginy. Bo wyleczysz to albo antybiotykiem albo nawet domowymi sposobami. Jeśli otarłeś się o śmierć, to jedynie ty możesz zrozumieć co mam na myśli. Zdrowie to  jeden z najważniejszych elementów sukcesu. Na pewno bez zdrowia nie zrealizujesz swoich celów.

RODZINA to II stopień

 

Czy sukcesem jest posiadanie zdrowia i rodziny? W pewnym stopniu na pewno tak. Znowu jednak mam wątpliwości. Dlaczego? Rodzina to rzecz dla wielu cenniejsza niż zdrowie. Bo któż się tobą zaopiekuje w chorobie jeśli nie rodzina? Dopiero wtedy docenia się rodzinę, gdy spotykają nas w życiu chwile katastroficzne a rodzina pozwala to przetrwać, albo nawet przeżyć. Często zarówno kobiety jak i mężczyźni  poświęcają więcej czasu na pracę kosztem czasu dla rodziny. Robią to w imię tego, by rodzina miała lepszy styl życia. Brak kompletnie równowagi w tym wszystkim.

Czy to wystarczy, żeby powiedzieć, że masz  sukces w życiu?

URODA – dlaczego jest na III stopniu?

to rzecz ważna zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Nasz wygląd decyduje często o lepszych kontaktach z ludźmi, klientami czy partnerami czy współpracownikami. Starasz się więc o swój dobry wygląd, dziś do kosmetyczki chodzą również panowie. Uroda jest w pewnym sensie darem losu, ale każdy z nas może wyglądać pięknie, jeśli jest czysty, schludny, uśmiechnięty…Szczęście w sercu powoduje, że twarz pięknieje,   promieniejesz i zarażasz innych swoim entuzjazmem.

AKTYWNOŚĆ ZAWODOWA to IV stopień do sukcesu

Na pewno chciałbyś być spełniony w swojej pracy. Jeśli kochasz swoją pracę to tak naprawdę nie pracujesz, tylko robisz to co lubisz. Nie przepracujesz ani dnia w życiu, jeśli robisz to co lubisz i to przynosi ci dochody. Aktywność zawodowa wbrew wszelkim opiniom, że trzeba w końcu pójść na emeryturę, utrzymuje cię przy życiu. Jeśli masz inne pasje, którym na emeryturze  z chęcią poświęcasz czas, to oki. Często jednak chodzisz do pracy, bo pieniądza są potrzebne, a szef płaci ci za to co robisz, nawet jeśli tego nienawidzisz.

SPOŁECZEŃSTWO – V stopień sukcesu – co dajesz od siebie społeczeństwu?

V stopień do sukcesu…Jedno z najważniejszych zdań, jakie usłyszałam na ten temat to:

” Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie… zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”  – JF. Kennedy.

Zaliczyłeś V stopni do sukcesu…ale czy to wszystko?

ILOŚĆ LUDZI, KTÓRYM POMOGŁEŚ ODNIEŚĆ SUKCES.

VI stopień do sukcesu czyli to, co w sumie ze wszystkimi wyżej wymienionymi  daje prawdziwy sukces w życiu

Jest niewiele takich systemów, które posiadają  mechanizm pracy, pozwalający innym pomóc w odniesieniu sukcesu. Śmiem twierdzić, że tylko Marketing Sieciowy ma wbudowany system, w którym twój sukces oparty jest na sukcesie innych ludzi. Jest to zależność ekonomiczna, pomożesz innym zarobić dużo, sam zarobisz najwięcej. I wcale nie dlatego, że inni na ciebie robią, a ten na górze zarabia najwięcej. Taki system nigdy nie będzie trwały. Bo wcześniej czy później ludzie się zorientują, że są wykorzystywani i odejdą.

„Człowiek poszedł do nieba i pan Bóg go rozlicza:

– opowiedz, jak spędziłeś swoje życie?

Człowiek opowiada: – miałem piękne samochody, piękny dom, dawałem żonie piękne prezenty, dzieciom kupiłem mieszkania, ustawiłem ich w życiu…jeździliśmy po świecie…

Bóg na to … ,,zrobiłeś dużo dobrych rzeczy, ale powiedz,  ilu ludziom pomogłeś ?”

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge