Pobudźmy spokojnego flegmatyka do działania…

Pobudźmy spokojnego flegmatyka do działania…

stay connected

Jeśli wykonałeś test, który przygotowałam pod kątem określenia przydatności twoich cech do budowania biznesu MLM, to już jesteś świadom swojego  dominującego typu osobowości. 

Test osobowości

Towarzyski sangwinik mówi, energiczny choleryk działa, perfekcyjny melancholik obmyśla, planuje, tworzy, odkrywa, a spokojny flegmatyk obserwuje.

Spokojny flegmatyk wnosi w nasze życie równowagę.

Bóg stworzył spokojnych flegmatyków powierzając im szczególne zadanie – oni są buforami łagodzącymi ekstremalne przejawy trzech temperamentów, zapewniających stabilizację i równowagę.  Jego dewiza : „To naprawdę nie jest aż tak ważne.”  Jeśli popatrzysz z szerszej perspektywy na wiele rzeczy, to rzeczywiście tak jest.

Spokojny flegmatyk jest najłatwiejszy we współżyciu ze wszystkich temperamentów.

Jako dziecko jest błogosławieństwem dla swoich rodziców. Jest czarującym dzieckiem, przystosowuje się do każdej sytuacji. Spokojny flegmatyk lubi przebywać wśród przyjaciół, ale szczęśliwy czuje się w samotności.  Wydaje się, że mu nic nie przeszkadza, uwielbia obserwować przechodzących ludzi. Unika konfliktów i krańcowych decyzji… zawsze kroczy środkiem drogi. Nie lubi zwracać na siebie uwagi, nie szuka zaszczytów.  Może zostać wielkim przywódcą, ale  nigdy się nie narzuca, woli zostać poproszony. Często jednak rezygnuje on z roli przywódcy, bo nie chce nikogo rozczarować i nie chce zrobić z siebie głupca.

Towarzystwo spokojnego flegmatyka jest na tyle ujmujące, że każda rodzina  powinna go mieć, jeśli nikt taki się nie urodził w takiej rodzinie, to trzeba go sobie zaimportować!!!  Cholerycy pokochają takiego członka rodziny, bo przystaje on na każdą propozycję, a to  jest cenne dla choleryków.

Moja koleżanka to spokojny flegmatyk i jej mąż również flegmatyk – nigdy nie przejmowała się tym, że codziennie na obiad była zupa pomidorowa. Dzieci jak to dzieci uwielbiały pomidorówkę,  mąż był również zachwycony, bo flegmatyk nie cierpi wielkich zmian. Zawsze myślałam, że nudzą się ze sobą na śmierć. A oni są małżeństwem wiele lat i ciągle im ze sobą dobrze. Natomiast ja jako towarzyski sangwinik odwiedzając ich  mogłam się wygadać do woli.

Nie ma w nim nic szczególnego….

Nie ma o sobie wysokiego mniemania, jest skromny i nigdy nie jest zarozumiały. Pokora i łagodność sprawiają, że przebywanie  w jego towarzystwie to przyjemność. Inne temperamenty powinny się tego uczyć od spokojnego flegmatyka.

Jest beztroski i niewymagający

Nie lubi działać wybiegając zbyt daleko w przód.  Woli pracować etapami, by sobie ułatwić życie. Nigdy nie chce sprawiać kłopotu, woli potulnie podporządkować  się innym.

Najlepsze  w spokojnym flegmatyku jest to, że w środku burzy  potrafi on zachować spokój. On zawsze powie: „Nie ma powodu do zdenerwowania”, podczas gdy towarzyski sangwinik krzyczy, energiczny choleryk miota się, a perfekcyjny melancholik załamuje się. Spokojny flegmatyk zachowuje zimną krew,

Spokojny flegmatyk nigdy się nie spieszy i nie przeszkadza mu to, co zawadza innym.  To on potrafi powściągnąć swój język i okazać cierpliwość  nawet wtedy, gdy będzie prowokowany.

Spokojny flegmatyk ma zdolności administracyjne.

Trzeba go docenić jako kompetentnego niezawodnego pracownika – takiego, który potrafi współpracować z każdym. Jest świetny tam, gdzie potrzeba szczerego, solidnego człowieka, któremu można zaufać.  Jego zdolności opierają się na  pragnieniu, by radzić sobie w każdej sytuacji, obiektywnie traktować ludzi bez zbytnego angażowania się w relacje międzyludzkie. Ma zdecydowaną przewagę nad innymi temperamentami, gdy chodzi o systematyczną i kompetentną pracę.

Psycholog to wymarzony zawód dla flegmatyka. Siedzi spokojnie cały dzień i wysłuchuje problemów innych ludzi, a jego diagnozy są bezstronne. Wynika to z faktu, że jest człowiekiem, który potrafi zachować dystans i wyrazić obiektywną opinię.

Łatwo pozyskuje przyjaciół…

jest najlepszym przyjacielem, ponieważ jest niewymagający, swobodny, łagodny, opanowany, zrównoważony, zgodny…jest łatwy we współżyciu. Osoby o innych temperamentach potrzebują takich towarzyszy.

Przedstawiciele innych temperamentów muszą ciężko pracować na to, by pozyskać przyjaciół i mieć wpływ na ludzi, a u spokojnego flegmatyka zdolność ta jest naturalnym darem.  On jest źródłem spokoju w rodzinie. On zawsze znajdzie dla ciebie czas, gdy go odwiedzisz, rzuci wszystko, usiądzie i odpręży się.

Jest dobrym słuchaczem…

to kolejna przyczyna, dla której spokojni flegmatycy mają dużo przyjaciół. Są bardziej skłonni do słuchania niż do mówienia. Nie sprawia im trudności zachowanie ciszy. Spokojny flegmatyk nie musi mówić, a ludzie o innych temperamentach uwielbiają tych, którym mogą się zwierzać w potrzebie.  Zwłaszcza towarzyscy sangwinicy potrzebują takich przyjaciół spokojnych flegmatyków, którzy pozwolą im mówić do woli i będą wrażliwymi słuchaczami.

A teraz  pobudźmy spokojnego flegmatyka do działania…

Spokojny  flegmatyk nie potrafi się czymś ekscytować. To jest bardzo irytujące szczególnie dla współmałżonka, który nie przejawia żadnego entuzjazmu dla dynamicznych planów swojego partnera. ….

cYTAT 2

Spokojny flegmatyk sprawia wrażenie leniwego. Woli odłożyć pracę na później z nadzieją, CYTAT 3że w ogóle zdoła jej uniknąć. Jest leniwy, a odkładanie na później ratuje go przed podjęciem decyzji i zabraniem się do pracy. Spokojny flegmatyk cierpi na kompleks jutra.

Cytat 4

Spokojny flegmatyk potrzebuje od innych bezpośredniego bodźca, ale nie znosi przymuszania. Nie chodzi o to, że nie potrafi wykonać jakiejś pracy, jemu się nie chce….Jest to źródłem konfliktów w wielu domach, gdzie spokojny flegmatyk unika wywiązywania się z codziennych obowiązków. Energiczny choleryk mówi mu, co należy zrobić, a on ma za złe takie popędzanie.

Cytat 7Spokojny flegmatyk potrafi trwać w uporze wiele lat, nie widząc swojej winy w konflikcie rodzinnym. Nie pragnie on porozumienia. Zawsze idzie drogą najmniejszego oporu. Łatwiej mu ukryć swoje uczucia niż okazać je i narazić się na ryzyko konfliktu. Zamknąwszy usta może tak trwać latami unikając kłopotów.  Nie chce mówić o nich i dlatego niszczy swoje relacje z innymi.

Cytat 9

Spokojny flegmatyk jest niezdecydowany.

Jest to jego największa wada – niezdolność do podejmowania decyzji. Energiczny choleryk pyta flegmatyka z czajnikiem gorącej wody :”Kawa czy herbata?” Pada automatyczna odpowiedź: ” Wszystko jedno…”     Czyż nie jest tak spokojny flegmatyku?
Problem, jaki ma spokojny flegmatyk z podjęciem decyzji, nie wiąże się z tym, że brak mu kompetencji, ale raz podjął jedną wielką decyzję, żeby nigdy więcej nie podejmować żadnych decyzji. Nie podejmuje decyzji więc nie ponosi odpowiedzialności.

Przyjazne nastawienie do ludzi i chęć niesienia pomocy innym to najmocniejsze strony flegmatyka.  Nikogo nie traktuje jak obcego. I dlatego nie  umie powiedzieć „nie”.

Cytat 8

Słabości flegmatyka nie są uciążliwe. Mając odpowiednią motywację spokojny flegmatyk może wykrzesać z siebie entuzjazm dla kilku rzeczy w tygodniu. Sprawi to prawdziwa radość tym, którzy z nim mieszkają lub pracują. Jest w stanie podejmować decyzje (po prostu tego nie chce), a zatem łatwo może stać się człowiekiem stanowczym, pozbyć się swego niezdecydowania, jeśli przekona się, jak dobry ma to wpływ na jego relacje z ludźmi.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

2 Comments

 1. Pingback: Uporządkuj świat z perfekcyjnym melancholikiem...

 2. Pingback: Typ osobowości - energiczny choleryk przystępuje do działania...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge