Jak poradzić sobie z grypą cz. II

Jak poradzić sobie z grypą cz. II

Akapit

Wielu ludzi za przyczynę przeziębienia  uważa wyjście z mokrą głową na powietrze, przeciągi itp. Tymczasem ludzie są po prostu wyczerpani,  przyczyną jest niski poziom glutationu.

W drugiej części dowiecie się jak podejść do  leczenia  grypy na poziomie biochemicznym.

Rola glutationu w leczeniu grypy

Ogromną rolę w procesach biochemicznych odgrywa glutation, bez glutationu nic nie może się odbyć w organizmie.

Glutation pełni główną rolę antyoksydacyjną w komórce,  chroni przed promieniowaniem jonizującym, eliminuje toksyny i kancerogeny, pełni rolę w naprawie DNA, syntezie białek.

Największy poziom glutationu występuje w wątrobie, potem w nerkach, płucach, sercu i najmniej w mózgu. Wniosek z tego, że jeśli nie dbasz o wątrobę, to możesz się sobie wyhodować  chorobę serca lub mózgu. Brak glutationu to również nowotwór, udar lub zawał. Leczenie wątroby jest więc najważniejsze, bo wystarczający poziom glutationu w wątrobie chroni serce.

Skąd wziąć glutation?

Bardzo ważna uwaga, iż  nie da się spożywać   glutationu, bowiem chemiczna struktura glutationu nie jest w stanie przeżyć procesów trawiennych. To tak jakbyś zjadł zupełnie bezwartościowe pożywienie.

Antyoksydacja jest tu bardzo wskazana, bo zapobiega uciekaniu glautationu i wspomaga jego produkcję. wspaniałymi antyoksydantami jest koncentrat z warzyw i owoców, witamina C Plus, z Nutrilite i i to są 2 najważniejsze rzeczy  we wspomaganiu produkcji i zatrzymania glutationu w organizmie. 

Poziom glutationu w mózgu podnosi metionina i cysteina, zawarte w Odżywce białkowej NUTRILITE. Są to aminokwasy, które wspomagają pracę wątroby. Wskazanym preparatem jest również ostropest plamisty, który jest jednym z nowszych preparatów w Nutrilite. 

.Witamina B1 i B2 utrzymują w aktywnej formie glutation i związane z nim enzymy.

Witamina C również zwiększa poziom i aktywność glutationu.  NUTRILITE Wit. C 240 mg w jednej tabletce, to jedyna jak do tej pory witamina w Polsce o przedłużonym działaniu, uwalnia się z jelit przez około 8 godzin,  działa przez 6-8 godzin.  W wyniku stresu można zredukować działanie witaminy C do zera w ciągu 6-8 godzin.
Witamina C 240 mg została zarejestrowana w Polsce ze względu na długie uwalnianie się. Jeśli poziom glutationu jest wystarczający, potrzeba do 200 mg witaminy C dziennie zwłaszcza wolno uwalnianej, która zapewni stały poziom wit. C w organizmie.  Jeden z pierwszych objawów infekcji grypowej jest atak wirusa na błony śluzowe nosa, gardła, oczu, zatok. Stosowanie długo działajcej witaminy C może powstrzymać uszkodzenia nabłonka dróg oddechowych – uczucie palenia to objaw uszkodzenia błony śluzowej dróg oddechowych.

Jakie są jeszcze przyczyny niedoboru glutationu?

Przy niskim poziomie magnezu glutation się również nie wytwarza, 60% Polaków  ma bardzo niski poziom Mg. Niski poziom Mg to brak ochrony przed stresem. W analizie pierwiastkowej włosów proporcja Ca do strontu <130 mówi o demineralizacji, co oznacza, iż organizm pożycza sobie wapń z kości.

 Niedobór cynku obniża stężenie glutationu w krwinkach czerwonych. Cynk współdziała z innymi antyutleniaczami. Sam jest antyutleniaczem i wspomaga organizm w walce z infekcjami. Długotrwałe braki cynku  szczególnie w okresie niemowlęcym powoduje wrodzoną niewydolność układu immunologicznego co jest  najtrudniejsze do odwrócenia.  Cynk chroni struktury kodu genetycznego przed uszkodzeniem.

W produkcji glutationu uczestniczy  również selen zawarty w roślinach. 

Wspaniały preparat Cynk z selenem z Nutrilite. 

Glutationu nie da się podać w tabletce. Jest żywność naśladująca leki np.: czerwony pieprz, rozpuszcza śluz, alicyna składnik czosnku, spożywa się go, ale nie wtedy, gdy człowieka już „coś bierze”, bo wówczas jest za późno. Czosnek je się rano nie wieczorem, bo wątroba wieczorem śpi. Rano można zażyć tabletkę czosnku NUTRILITE. Czarna rzodkiew podrażnia zakończenia nerwów węchowych i wywołuje  łzawienie, co rozpuszcza śluz. Rosół z kury (gotować wg Anny Ciesielskiej) , w czasie gotowania uwalnia się aminokwas cysteiny.

Cebula, imbir mają działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, w cebuli jest kwercetyna.

Polecane suplementy NUTRILITE:  Koncentrat z warzyw i owoców,  silny antyoksydant Complex Double X  zawierają kwercytynę, doskonale wspomagają leczenie grypy.

Leki i zioła są ogólnie dostępne, polecam lekturę książek Stefanii  Korżawskiej. Autorka książki podkreśla, iż nasze zioła na pewno nie są jeszcze modyfikowane.

To był dalszy ciąg na temat leczenia grypy metodami naturalnymi. Cz.1 jest tutaj.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge