Jak zminimalizować ilość kosmetyków?

Jak zminimalizować ilość kosmetyków?

Czy spotkaliście się  z pojęciem minimalizmu?  Czy minimalizm może być fajny? Co  oznacza minimalizm?  Znajoma powiedziała mi, że przechodzi na minimalizm. Zapytałam co ma na myśli. Otóż….posiadać jak najmniej rzeczy, kupować dobre markowe ciuchy, które wystarczają na długo i ciągle dobrze wyglądają, kupować hity kosmetyczne, które też kosztują sporo, ale wystarczają na długo i dają lepsze efekty niż taniocha.

Żyjemy w dobie konsumpcjonizmu, reklamy nas zalewają z każdej strony, z każdego medium. Wydajemy naprawdę mnóstwo kasy na rzeczy bezwartościowe, wręcz przereklamowane.

 

Skupię się na grupie produktów kosmetyków do twarzy. Jak często robisz „porządki” w swojej łazience na półce z kosmetykami? Czy jest tam wszystkiego mnóstwo, kupowane na wyprzedażach, bo taniej? Stoisz rano przed półką zapchaną różnymi kosmetykami i nerwowo przeszukujesz co tu użyć, bo spieszysz się do pracy.

Minimalizm jest fantastyczny. Od lat nie zmieniam kremów na jakieś niesprawdzone, ale mocno reklamowane, używam kosmetyki marki ARTISTRY, oczywiście mieszam kosmetyki z różnych kolekcji, więc ciągle coś zmieniam. Jestem za minimalizmem, bo używając sprawdzonych kosmetyków zaoszczędzam zarówno czas jak i pieniądze.

Chcę ci zaproponować program oszczędnościowy, aby przejść na minimalizm czyli kupowanie hitów kosmetycznych.

Oszczędności wynikną stąd, że kupujesz mniej, nie robisz zapasów,  zostawiasz tylko kosmetyki markowe z wyższej półki, owe hity kosmetyczne.  Zajmie ci to trochę czasu, uporządkuj swoje kosmetyki wg ważności w pielęgnacji cery i wg daty ważności kosmetyku. Gdy skończy ci się dany kosmetyk, w jego miejsce nabywasz dobry kosmetyk – hit …. wydając tyle, ile możesz  przeznaczyć  w danym miesiącu na takie zakupy – są to przeważnie kosmetyki wystarczające na kilka miesięcy.

Kosmetyki ARTISTRY wystarczają niejednokrotnie na okres 5 – 7 miesięcy, co powoduje, że w każdym miesiącu możesz kupić jeden lepszy kosmetyk. Jeśli nie chcesz czekać, aż skończą ci się kosmetyki, które plączą ci się  na półce, po prostu oddaj je komuś.

Czy masz jakiś system pielęgnacji cery?

Czy bywasz u kosmetyczki przynajmniej 2 razy w roku, żeby uzyskać wskazówki, co twojej cerze potrzebne?

Używam od lat kosmetyków ARTISTRY firmy AMWAY.   Firma AMWAY oferuje serie kosmetyków, które mogą być łączone z kosmetykami z innych kolekcji. Kolekcje są różne cenowo. Możesz sobie dobrać  krem na dzień z tańszej kolekcji, a na noc droższy, ale  bogatszy w składniki odżywcze z innej kolekcji.

Pierwszy produkt bardzo ważny do oczyszczenia  skóry twarzy – spora tuba pojemności 125 ml, seria  ARTISTRY ESSENTIALS. Odpowiedni dla każdej cery i dla każdego wieku.  Bardzo uniwersalny i nie podważałabym tej oceny, ponieważ stosować go mogą zarówno młode kobiety jak i dojrzałe panie. Jego rolą jest oczyszczenie skóry i nawilżenie czyli żel myjący i tonik w jednym.  Ten kosmetyk oczyszcza, tonizuje i nawilża skórę w jednym kroku. Jest polecany zarówno paniom jak i panom.  Pielęgnacja szybka, wygodna i skuteczna…..Uwielbiam ten kosmetyk, już na tym pierwszym etapie czujesz, jak skóra staje się nawilżona i zaczyna oddychać.  Wiesz, że kosmetyk zrobił dobrą robotę…

Uzupełnieniem tego kosmetyku może być tonik z serii HYDRA-V, to naprawdę wyjątkowa seria kosmetyków. Nie spotkałam na rynku kosmetyków pielęgnacyjnych tak dobrze nawadniających skórę. Praktycznie od razu czujesz, że skóra po wchłonięciu go,  staje się napięta i gładka. Efekt ten wynika z faktu, że nawodnienie dotyczy tych najgłębszych warstw skóry. Nawodnienie to nie to samo co nawilżenie. Odwodniona może być skóra zarówno tłusta jak i sucha. Wzrost poziomu nawilżenia po użyciu tego kosmetyku wynosi 211 %. Głębokie nawilżenie czyli nawodnienie skóry jest możliwe tylko dzięki serii kosmetyków HYDRA-V.

 

Po toniku użyjesz oczywiście kremu nawilżającego, pojemność tubki 50 ml. Mój z kolekcji ESSENTIALS ARTISTRY zawiera witaminę C. Mam pewność, że witamina C zawarta w tym kosmetyku jest naturalną witaminą. Składniki do kosmetyków ARTISTRY pochodzą z organicznych farm NutriCert™ . NUTRILITE

NUTRILITE  kontroluje cały proces  — od nasiona do gotowego suplementu diety — troszcząc się o to, aby do produktów NUTRILITE trafiały wyłącznie składniki najwyższej jakości. Te same składniki trafiają również do kosmetyków ARTISTRY.

 

Doskonałym kosmetykiem wzbogacającym odżywienie cery jest krem z kolekcji HYDRA-V, który używam na noc. Krem posiada nawilżającą formułę idealną do pielęgnacji skóry normalnej i suchej, a jednocześnie nawadnia głębokie warstwy skóry dosyć intensywnie.   Jest to bardzo lekka formuła i nie sugeruj się opinią koleżanki, że ona lubi gęsty krem, bo chce czuć go na twarzy. Krem ma się wchłonąć w skórę,  a nie pozostawać na jej powierzchni, chyba że w grę wchodzi kosmetyk mający zadanie ochronne przed promieniowaniem UV.  Krem nie blokuje porów skóry, nawilża skórę w stopniu 197 %. Nawilżenie jest bardzo głębokie, skóra jest doskonale nawodniona. Uczucie wspaniałe!!!!!

Zrobiłaś już dużo do tej pory dla swojej cery.

Teraz usiądź wygodnie w fotel i przelicz, ile cię to wszystko będzie kosztować.

Klikając na zdjęcia, zobaczysz ceny kosmetyków.

Nie musisz nabywać wszystkiego naraz, spójrz na swoją toaletkę czy półkę w łazience i zobacz, który kosmetyk jest ci potrzebny natychmiast. W następnym miesiącu twoim celem będzie kolejny kosmetyk, w ten sposób zgromadzisz niezły zestaw kosmetyków dla pielęgnacji swojej cery z naprawdę dobrego segmentu.

Jeśli chcesz kupować taniej, kontaktuj się ze mną.

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge