Typ osobowości – towarzyski sangwinik lubi się bawić…

Typ osobowości – towarzyski sangwinik lubi się bawić…

osobowości 1

Jeśli wykonałeś test, który przygotowałam pod kątem określenia przydatności twoich cech do budowania biznesu MLM, to już jesteś świadom swojego  dominującego typu osobowości. 

Test osobowości

Towarzyski sangwinik mówi, energiczny choleryk działa, spokojny flegmatyk obserwuje,  a perfekcyjny melancholik obmyśla, planuje, tworzy, odkrywa.

Towarzyski sangwinik buja w obłokach i wnosi do domu szczęście.

Najprościej można by go scharakteryzować słowami:

„Dziecięca prostota w zawiłościach życia.”

Uwielbia fantastyczne życiowe opowieści. Jest on emocjonalny i wylewny, przepada za towarzystwem innych ludzi i czyni z pracy zabawę. Każde nowe doświadczenie jest dla niego ekscytujące. Od nowa przeżywa ciągle atmosferę minionych zdarzeń, barwnie je opisując. To otwarty i bardzo towarzyski osobnik. Oczekuje zawsze tego co najlepsze.

Typ osobowości ujawnia się już w bardzo wczesnym dzieciństwie.

Towarzyski sangwinik ma upodobanie do zabawy, jest ciekawy i radosny. Bawi się wszystkim, co mu wpadnie w ręce, śmieje się do ludzi,  gaworzy i bardzo lubi przebywać z ludźmi. Dziewczynka  Jako dziecko skupia gromadkę małych wielbicieli, albowiem dzieci chętnie przebywają wszędzie tam, gdzie coś się dzieje.

Towarzyski sangwinik lubi błyszczeć odpowiednio do wielkości audytorium.

Wnosi do domu wiele radości.   Czasami jednak niesamowite pomysły sangwinika wymykają się spod kontroli.  Znam sangwinika, który swoim dzieciom opowiadał, że np. piwo robi się z piwonii. Na pytanie skąd bierze się człowiek odpowiadał, że mama znalazła je w kapuście.  A one długo w to wierzyły…. Należy uważać, by w kontaktach z dziećmi nie posuwać się za daleko w swoich fantazjach.

Towarzyski sangwinik lubi być w centrum zainteresowania.

Cecha ta wraz ze skłonnością do opowiadania barwnych historii  – sprawia, że jest on duszą towarzystwa. Warto na przyjęcie wynająć towarzyskiego sangwinika, on na pewno uatrakcyjni imprezę. Potrafi być on znakomitym gospodarzem imprezy.  Jest wesołym człowiekiem wzbudzającym entuzjazm wszystkich, z wyjątkiem ludzi pozbawionych poczucia humoru.

Sangwinik lubi dotykać drugiego człowieka w rozmowie,Partner biznesowy

jest  tak ciepłym człowiekiem, że odczuwa potrzebę dotykania rozmówcy, często obejmuje go, całuje, poklepuje czy głaszcze swoich przyjaciół. Dla sangwinika to jest tak naturalne zachowanie, że nie zauważa, że niektórzy tego nie znoszą. Sam jest również wrażliwy na dotyk. Jeśli kobieta rozmawia z  mężczyzną, który jest sangwinikiem, musi pamiętać, że jego zachowanie nie ma nic wspólnego z uwodzeniem jej. Działa to również w druga stronę.

Sangwinik to człowiek uczuciowy i uzewnętrzniający swoje emocje.

Jest optymistą i niemal zawsze wszystko wzbudza jego entuzjazm. Jeśli powiesz, że gdzieś się wybierasz on bardzo chętnie będzie ci towarzyszyć. Energia go wprost rozpiera, gestykuluje, podskakuje, kręci się ciągle i rusza. Kiedyś obserwowałam jak ojciec flegmatyk rozmawia z córką typu sangwinik. Tak to właśnie wyglądało – ona machała rękami, podskakiwała, robiła jakieś obroty, a on stał spokojnie i słuchał.
Z daleka wyglądało to komicznie. Sangwinik to człowiek ekstranadzwyczajny,  ponieważ każde jego słowo i myśl wyrasta ponad zwyczajność.

Towarzyski sangwinik chce być bardzo pomocny i popularny,

zgłasza się więc ochoczo do pracy. Nie zastanawia się nad tym, jakie będą tego konsekwencje. Towarzyski sangwinik z reguły się spóźnia i nie dotrzymuje słowa, w związku z tym nie można na niego liczyć.

Sangwinik zawsze sprawia wrażenie naiwnej i niewinnej.

Zachowuje dziecięcą prostotę do późnej starości. Wcale nie jest on mniej rozgarnięty niż przedstawiciele innych typów osobowości, ale czasami może tak wyglądać. Wynika to z faktu, że w dzieciństwie był uwielbiany przez otoczenie i w życiu dorosłym nie potrafi się wyrzec tego, by być w centrum zainteresowania.

Często mamy kłopoty z zapamiętywaniem imion nowo poznanych osób. A warto je pamiętać, bo pomaga to budować relacje. Towarzyski sangwinik potrafi skojarzyć imię osoby z barwnymi szczegółami z życia, z kolorem stroju, jaki posiadał w momencie poznania czy z zawodem jaki dana osoba wykonuje.

Przywództwo oznacza zdolność inspirowania innych do działania

i powodowania, by robili to z radością. Prawdziwy towarzyski sangwinik strzela pomysłami i potrafi innych wciągnąć do pracy. Jest on wspaniałym inicjatorem, ale potrzebuje przyjaciół, którzy ciągnęliby dalej to, co on wymyślił. Ludzie mu ufają, a on potrafi sprawić, że ludzie będą marzyć o tym, by pracować dla niego bez zapłaty.

Łatwo zdobywa przyjaciół,images 6

bo z każdym nieznajomym potrafi nawiązać kontakt. Inne typy osobowości nie potrafią tego – albo się wahają albo całkiem wycofują. Dla towarzyskiego sangwinika pełne życzliwości usposobienie jest skarbem, ale osoba o innym temperamencie wcale nie musi być ego samego zdania.

Jak rozpoznać sangwinika?

W jakiejkolwiek grupie ludzi przysłuchaj się i odnajdź człowieka, który jest najgłośniejszy i najczęściej zabiera głos. Ludzie innych typów osobowości rozmawiają, natomiast towarzyski sangwinik opowiada.

Znane dowcipy o blondynkach są opowieściami o kobietach sangwinikach. Kolor włosów nie ma tu żadnego znaczenia. Kobieta sangwinik ma bezradny wygląd. Potrafi zgubić swój samochód na parkingu podziemnym. Może nie pamiętać, którym samochodem przyjechała, jeśli w domu są dwa samochody. Dzięki tej wydawałoby się żenującej bezradności poznaje mnóstwo ludzi, z którym dosyć szybko  się zaprzyjaźnia.

Towarzyski sangwinik powinien być ostrożny komu opowiada swoje historie, inne typy osobowości mogą uznać jego niesamowite zdarzenia  za jego głupotę.

Towarzyski sangwinik to mój uzupełniający typ osobowości. Moja córka obserwując, gdy  rozmawiałam w kolejce z pewną panią, zapytała, czy to moja koleżanka.  Odpowiedziałam, że pierwszy raz ją widzę. Córka na to:  Jak to,  zaczepiasz obcych ludzi?”

 

Baner

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge