Edukacja w biznesie MLM – czy start musi być trudny….

Edukacja w biznesie MLM – czy start musi być trudny….

osiągnąć-docelowych-koncepcji_23-2147507113

Podjąłeś decyzje, że spróbujesz przyłączyć się do biznesu marketingu sieciowego współpracując z firmą AMWAY.   Nie jesteś jeszcze do końca przekonany, że warto się tym zająć.  Ale czujesz, że warto. To już połowa sukcesu.

Jest kilka kroków, które trzeba zrobić na początku.

 1. Lista ludzi

  taką listę masz w swoim telefonie, na swoim Facebooku, może na innych portalach. Wbrew temu warto, abyś miał ją na papierze w zeszycie czy w komputerze w Excel.
  Jakich ludzi szukać, z jakimi ludźmi rozmawiać? Otóż rozmawiaj z ludźmi na swoim poziomie lub wyższym. Nie pracuj z ludźmi, którzy mają słomiany zapał, ani z takimi, którzy całe życie dobrze się zapowiadają. Ani z takimi, którzy nie mają ambicji. Nie wprowadzaj do biznesu ludzi, którym chcesz zaimponować. Zaimponujesz im, jak odniesiesz sukces.
  Największą motywację mają ludzie, którym już jako tako powodzi się w życiu, oni mają najsilniejszą wolę.

  Uwierz, że masz do sprzedania najlepszy plan na świecie. Jeśli uwierzysz w to, co robisz, nie będziesz miał problemu z zapraszaniem i kontaktowaniem.

  Na początek musisz jasno określić swój cel i  spisać  na kartce. Statystyki pokazują, że ludzie, którzy spisują swoje cele na papierze i czytają je często albo nawet codziennie,  skuteczniej odnoszą sukcesy.
  Uwierz, że z tego biznesu możesz podróżować po świecie, mieć dom, dobry samochód, że przyniesie ci on miliony. Musisz być z tego dumny, że oferujesz ludziom, sposób jak zarobić poważne pieniądze.

 2. Właściwa postawa

  znacznie ważniejsze od tego co mówisz, jest  jak to mówisz.

  Mów sobie:
  „Znam najlepszy sposób na świecie dojścia do dużych pieniędzy. Wierzę w to co robię. Wiem, że mogę pomóc wielu ludziom, ale nie mam zamiaru na nich czekać”.
 3. Wypracuj właściwy stosunek do samego siebie.

  Od tego zależy twój kontakt z innymi. Od tego jak sam  siebie traktujesz, zależy zachowanie właściwej postawy.
  Wiele osób, które wchodzą do biznesu unika wewnętrznego zobowiązania. Może myślisz, że jeśli się temu całkowicie poświęcisz i to wyjdzie, to jak to przeżyjesz. Być może wolisz zostawić sobie jakąś boczną furtkę. Nie zaangażujesz się do końca, bo jak nie wyjdzie, to zawsze  możesz powiedzieć, że tak naprawdę to ci nie zależało.
  Większość ludzi boi się postawić wszystko na jedną kartę, bo jak się nie uda, to co wtedy?
  Ludzie szybko wyczują, że sam nie jesteś przekonany do tego co robisz. Musisz w to wierzyć.

  Zdobądź wszelkie informacje o firmie, o produktach, o tym jak firma dba o swoich ludzi, czy otrzymasz poparcie w swoim działaniu
 4. Gdy zaczynasz, nie masz żadnego doświadczenia.

  Doświadczenie również wpływa na właściwą postawę.  Na początku nikt nie wie, jak to robić. To normalne, że stracisz trochę kandydatów, zostawisz za sobą mały cmentarzyk, ale ucz się szybko na swoich błędach. Zawsze wtedy dzwoń do swojej osoby rekomendującej i pytaj.

  Nic nie zależy od kapitału, z jakim zaczynasz biznes, ale od wiary i poświęcenia i zdobywania coraz większego doświadczenia.
 5. Jak zapraszać do biznesu?

  Na początku przerabiasz listę swoich znajomych. Możesz wtedy zapraszać na eksperta np. mówiąc że jest interesujący sposób na zarabianie pieniędzy i że chciałbyś usłyszeć opinię znajomego. Albo dzwonisz i mówisz:  ” Jest świetny sposób na zarabianie znacznych pieniędzy. Czy chcesz coś więcej na ten temat wiedzieć?”
  Spotykasz kogoś i rozmowa bardzo często schodzi na temat pieniędzy. Wykorzystaj taką okazję i powiedz, że miałeś podobne problemy i dlatego rozpoczęliście ze współmałżonkiem pracę  w ciekawym projekcie, w którym można zarobić znaczne pieniądze. Zaoferuj spotkanie z twoim mentorem.
  Wykorzystujesz każdą okazję spotkania znajomego, bo chcesz, żeby wszyscy w koło wiedzieli czym się teraz zajmujesz. Mówisz i opowiadasz. Nieważne co oni o tym myślą, jeśli robisz to nienachalnie i nie zanudzasz za każdym razem tych samych znajomych tym co robisz, a już na pewno nie uatrakcyjniasz spotkania rodzinnego ciągłym opowiadaniem jaki to wspaniały biznes. Efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

  Jeśli kończy się lista znajomych zaczyna się prawdziwy biznes.

  Musisz się nauczyć rozmawiać z obcymi. Zaręczam ci, że to świetna zabawa. Rozmawiaj z wieloma, wtedy trafisz na ciekawych ludzi. Dobrym miejscem są różnego rodzaju targi, miejsca gdzie spotykają się ludzie o podobnych zainteresowaniach, czasami grupy zainteresowań lub własny Fanpage na Facebooku,  może własny blog. Jeśli  chodzi o Internet uważaj, żeby nie spamować.
  Rozmowa w realu ma wg mnie przewagę nad nowym kontaktem z Internetu, bo na pewno wiesz, że większą rolę w nawiązaniu dobrego kontaktu odgrywają czynniki niewerbalne czyli twoja postawa, ton głosu itd. Łatwiej nawiązać nowy kontakt, opowiedzieć o tym co robisz, pokazać krótki plan przy pomocy 3 minutowej aplikacji w smartfonie. Tak jest w Amway.

  Pamiętaj, że twoja  rozmowa z kandydatem ma być  tylko zaproszeniem, nie narzucaniem się.

  Każdy powinien zobaczyć ten plan, ale nie każdy będzie chciał. Jest to pierwszy etap eliminacji danego kandydata.
  Dobrze  jest umówić się na spotkanie i omówić plan marketingowy. Masz wtedy szansę na wyjaśnienie obiekcji. Wygodną formą jest wręczenie jakiegoś nagrania, które posiadasz.

  Dziś możesz wysłać linka do ciekawego wykład na Youtube,   Zapytaj czy, kandydat  obejrzy to  wieczorem tego samego dnia,  następnego dnia  najdalej. Dzwonisz za 2 dni i jeśli kandydat odpowiada, że nie miał czasu, to nie łudź się, że to prawda. Jeśli ktoś szuka innych możliwości finansowych polepszenia swego życia, to sam zaproponuje, żeby się spotkać albo odrobi zadanie domowe i posłucha wykładu.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge