7 rzeczy, które mogą mieć wpływ na twoje życie

7 rzeczy, które mogą mieć wpływ na twoje życie

Jeśli zatrzymujesz się nieraz w biegu albo budzisz się w nocy i nie możesz zasnąć, to pewnie  nie jesteś zadowolony albo zadowolona ze swojego życia. Jakoś inaczej miało być, miałeś albo miałaś  marzenia i mocno wierzyłeś, że je zrealizujesz. Składamy sobie życzenia sylwestrowe i noworoczne, ale ile z tego udaje nam się zrealizować w kolejnym roku? Co obiecałeś sobie w tym roku? Jakie widzisz szanse na realizację tych celów?   Czy to tylko mrzonki, pobożne życzenia czy prawdziwy cel,  podjęte zobowiązanie, męska decyzja, że muszę zmienić swoje życie?

Porozmawiajmy więc, od czego możesz zacząć, czy zostałeś już czymś  zainspirowany, jeśli już wiesz, jaki kierunek jest dla ciebie, to może szukasz metody na realizację.

Nie jest to zbiór porad, jak  stać się bogatym, nie jest to też sposób na dobrą pracę, ale z całą pewnością to o czym będę pisać,   pomogło mi osiągnąć  wewnętrzny spokój,  szczęście, powodzenie w życiu, zdrowie.

1.   Zacznij czytać książki.

Najważniejsze w procesie zmian  jest rozwijanie własnej osobowości, trenowanie tych cech, które pomogą  nam patrzeć na świat w  inny pozytywny   sposób,  stawać się lepszym człowiekiem,  budować  wiarę  w siebie.

Og Mandino.

Pierwsza książka, od której zaczęłam moją  edukację życiową, wywarła na mnie ogromne wrażenie. Z  taką wiedzą miałam do czynienia po raz pierwszy w życiu. Tradycyjna mądrość przekazana na dziesięciu pergaminach.

Zaczęłam czytać  następne książki,  robiłam notatki, podkreślałam w książce, pisałam na kartkach sentencje i rozwieszałam je w domu.  Ktoś  powie: to głupie, ale do dziś wisi w przedpokoju  napis: Dzieje się w to co wierzysz, a wiara w to sprawia, że tak właśnie się dzieje. Nie ma człowieka, który wychodząc z naszego domu nie zwróciłby uwagi  na ten napis, mówiąc: „dobre, dobre...”

bogaty-ojciec-biedny-ojciec 10Książka z zakresu rozwoju finansowego, której autorem jest Robert  Kiyosaki, to kolejna książka, która miała wpływ na moje życie, której sam podtytuł wiele mówi: „Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa?”  Współautorem tej książki jest Sharon Lechter.  Głównym powodem biedy jest to, iż mimo wielu lat nauki w szkołach nie nabywamy wiedzy o pieniądzach. Uczymy się jak pracować dla pieniędzy, ale  nie posiadamy wiedzy na temat, jak pieniądze powinny pracować dla nas.

mozesz-uzdrowic-swoje-zycie-b-iext34499279Czytaj również książki o zdrowiu twojej duszy:  „Możesz uzdrowić swoje życie”  – wspaniała książka o tym, jak wprowadzić zmiany w swoim życiu, odnaleźć szacunek dla samego siebie i pokochać siebie.

Louise L. Hay założyła i prowadzi w Kalifornii ośrodek terapeutyczny,  jej cel to  pomaganie zgłaszającym się osobom w odkryciu i wykorzystaniu własnego potencjału sił wewnętrznych, co ma decydujący wpływ na zachowanie zdrowia. Źródłem wiedzy autorki są jej własne przeżycia: uznana za nieuleczalnie chorą na raka, w okresie przygotowywania się do operacji zdołała wyleczyć się sama. Jej główne przesłanie to:  „Jeżeli tylko jesteś gotów uruchomić siły swojego umysłu, możesz wyleczyć się niemal z każdej choroby”.  Ta książka to swoisty kurs metod Louise L.Hay.  Autorka krok za krokiem uczy w niej sposobów rozwiązywania swoich leków i napięć, trudności w stosunkach z otoczeniem,  a także przeciwdziałania chorobom.

2.  Zainteresuj się innymi sposobami zarabiania pieniędzy

Jeśli praca na posadzie nie daje ci ani satysfakcji ani pieniędzy, rozejrzyj się za innymi modelami zarabiania pieniędzy.  Jeśli to będzie MLM, to wybierz firmę z dobrym systemem szkoleniowym, gdzie system szkoleniowy jest nastawiony na budowanie drugiego człowieka, a nie tylko na naukę sprzedaży.  Zanim powiesz:  „żaden MLM”,  to najpierw przyjrzyj się temu,  co się dzieje na świecie, jakie branże mocno się rozwijają i zaczynają dominować na rynku. Przyjrzyj się nowemu modelowi dystrybucji  towarów,  to głównie zakupy przez Internet.  Dziś pieniądze są w dystrybucji nie w produkcji.

3. Szukaj mentora

Jeśli chcesz nabywać wiedzę o bogaceniu się,  znajdź człowieka, który cię pokieruje, pokaże ci drogę do sukcesu.   Znajdź wzór do naśladowania, człowieka, który jest dla ciebie autorytetem, który ma już to, co ty chciałbyś osiągnąć. Poznaj jego drogę  sukcesu, jeśli odpowiada to twoim wartościom, jakie pielęgnujesz w życiu, możesz pójść również tą drogą.  Dostajesz wtedy klucz – szyfr do zamka. Możesz otworzyć nim  każde drzwi.  Potrzebni są nam prawdziwi liderzy,  ludzie,  za którymi inni chętnie pójdą, którzy potrafią wspierać i budować drugiego człowieka. Odbudowa takich wartości, jak uczciwość, rzetelność, dotrzymywanie słowa, odpowiedzialność to dziś rzecz najważniejsza.

4. Buduj swoja bazę kontaktów

Pamiętaj o swoich znajomych,  każdy kto  zajmuje się jakimś  biznesem, buduje swoją  bazę klientów. Nawiązuj nowe kontakty, rozmawiaj z ludźmi, a zawsze ktoś zostanie twoim przyjacielem.   Stań się otwartym człowiekiem, który  kolekcjonuje przyjaciół.

5. Naucz się słuchać.

Każdy kto czegoś szuka, może cię  zapytać,   co robisz w życiu. Opowiedz krótko, ale raczej zadawaj pytania i słuchaj uważnie odpowiedzi.  Z rozmowy dowiesz się, czego  on w życiu szuka. Jednym słowem naucz się słuchać i stań się raczej słuchaczem niż gawędziarzem.

6. Twoje marzenia powiodą cię do sukcesu

Myśl często o swoich marzeniach, pracuj nad nimi, buduj swoją wiarę w siebie i w  swoje marzenia. Osiągając  swoje cele stajesz się bohaterem dla swoich dzieci. To chyba największa nagroda za taki wysiłek. Wizualizowanie swoich marzeń, oglądanie w Internecie zdjęć pięknych miejsc, gdzie chciałbyś pojechać, a może mieszkać, twój wymarzony dom  na zdjęciu czy samochód w salonie.  A paniom polecam  powłóczyć się po sklepach i przymierzać ciuszki, które mogłabyś mieć, gdybyś miała chociaż te 2 000 zł miesięcznie dodatkowo….

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

4 Comments

 1. Pingback: Rozwój osobisty - po co mi to?

 2. Pingback: Ciężka praca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge