Profilaktyka zdrowia na czasie…

Profilaktyka zdrowia na czasie…

DSC_0124

Profilaktyka zdrowia  jest ciągle branżą bardzo przyszłościową. Młodzi dbają o tężyznę, piękne i zdrowe ciało, starsi też ciągle chcą być młodzi i zdrowi. A więc  trochę o diagnostyce…analiza pierwiastkowa włosów. Może to być dobra wiadomość dla żywieniowców, dietetyków. Taką diagnostykę  wykonuje  BIOMOL-Med,  Laboratorium Pierwiastków Śladowych w Łodzi. Wystarczy tylko pobrać włosy, wypełnić ankietę online i przesłać pobrane włosy do laboratorium.

Zasada jest taka – badaniu podlega druga przestrzeń, jest to badanie na poziomie komórkowym.  Pierwszą przestrzenią nazywa się krew, naczynia krwionośne, i większość ludzi zna tę metodę. W laboratorium pobierają ci krew i badają.   Druga przestrzeń to tzw. przestrzeń Kishingera, przestrzeń międzykomórkowa i komórkowa.  Analiza włosa pokazuje  przyczynę choroby, a nie chorobę oraz całe spektrum nieprawidłowości metabolhttp://jerwanproject.pl/analiza-pierwiastkowa-wlosow-najlepsza-metoda-diagnostyczna/icznych.

Dlaczego  badana jest tkanka włosa?

Już wiele lat temu medycyna sądowa używała tej metody i np. wykryto we włosie, że piramidy egipskie budowali nie tylko niewolnicy. Wbrew pozorom większość z tych budowniczych to byli wykształceni inżynierowie, dobrze odżywieni, co wynikało z analiz włosów.  Analiza włosa pokazała również,  co  było przyczyną śmierci Beethovena czy  Napoleona.

Jeden z uczonych amerykańskich zadał pytanie, „Jeśli to taka dokładna metoda, to dlaczego nie zastosować jej dla ludzi żyjących?”

Dzisiaj pilot samolotu odrzutowego w USA nie siądzie za sterem myśliwca, jeśli nie zrobi takiej analizy. Ona pokazuje, co mu zagraża  dużo wcześniej. Krew natomiast pokazuje stan w danym momencie. Lekarz  już po jednej analizie krwi  wystawia diagnozę. Nauka twierdzi, że potrzebne są  co najmniej  3 analizy krwi.

Włos posiada znacznie większe stężenie pierwiastków niż krew. We włosie można ich zbadać około 70, we krwi tylko  7.  Włos jest bardzo odporny na wpływy zewnętrzne, można go badać po wielu latach.

Analiza włosa wykaże zawartość i stosunek pierwiastków w organizmie, stan odżywienia organizmu, typ metaboliczny. Jest to tak zwane typowanie metaboliczne, niezwykle ważne dla diety, jeśli chcesz schudnąć, być zdrowym i odpornym…Poziom bariery antyoksydacyjnej, czy szybko czy wolno się starzejesz, czy jesteś odporny na stres czy nie, funkcjonowanie gruczołu dokrewnego, głównie  kory nadnerczy i tarczycy, jakie jest tempo metaboliczne, co jest niezwykle ważne dla kobiet,  stan włosów, paznokci, czy skóry. U  kobiet w wieku 30 – 40 lat przyczyną takich problemów jest głównie tarczyca.

Endokrynolog powie ci, czy jest nadczynność czy niedoczynność tarczycy, ale nie powie ci czy tarczyca zwalnia, czy jest blok tarczycy, nawet jeśli tarczyca wydziela tyle hormonów co trzeba.  Metabolizm natomiast  pokazuje wszystko – jakie masz toksyny w organizmie, niezwykle ważne, czy są i w jakiej ilości, również stan układu nerwowego.

Analiza włosów to jest książeczka ok. 50 stron. DSC_0125 Podaje ilość określonych pierwiastków w organizmie i proporcji między nimi. Dowiesz się, czy organizm jest zakwaszony, czy masz stany zapalne w organizmie, czy masz dobrą zaporę antyoksydacyjną, jakie masz ilości pierwiastków toksycznych. Proporcje pokażą ci,  jaki masz typ metaboliczny, jak pracuje twoja tarczyca,  na nią ma bowiem wpływ  poziom wapnia i potasu, poziom jodu, litu,   poziom selenu, proporcje selenu do potasu. Dopiero wtedy powstaje cały obraz  funkcjonowania tarczycy.  Dowiesz się również o stanie kardiologicznym swojego organizmu, np. stosunek wapnia do krzemu. Jeśli jest krzem w organizmie, to chroni on naczynia krwionośne przed utratą elastyczności, przed zwapnieniem zastawek w sercu,  czyli jest ochroną przed miażdżycą.

To jest tylko kilka przykładów. Analiza pokaże przyczynę nie objaw choroby. Jeśli jest w organizmie jakieś schorzenie to analiza będzie wsparciem leczenia, jeśli nie ma schorzenia to będzie profilaktyką,  może być również  rehabilitacją po leczeniu. Jest  również doskonałym  wsparciem sportowego trybu życia.

Jeśli otrzymasz wynik we wsparciu leczenia, będą to sugestie  indywidualnej diety, przeciwwskazania diety, ułożony program suplementacyjny, pomoc w poszukiwaniu zaleconych suplementów.

POWRÓT

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge