Czy znasz naturalne dodatki dietetyczne NUTRILITE?

Czy znasz naturalne dodatki dietetyczne NUTRILITE?

nutrilite-logoOd ponad 20 lat współpracujemy z firmą NUTRILITE.  Firma ta powstała w 1934 roku dzięki jednemu człowiekowi, który był pasjonatem badań naukowych, pasjonatem zdrowego żywienia. Carl Rehnborg, bo o nim mowa, obserwował w Chinach to, co osiągnęła tradycyjna medycyna chińska. Zauważył, jak bardzo odżywianie może wpływać pozytywnie lub negatywnie na zdrowie danej populacji. Owe doświadczenia Carl Rehnborg postanowił wykorzystać po powrocie do Stanów Zjednoczonych i w 1934 roku założył firmę NUTRILITE. Na początku był jedynym zatrudnionym naukowcem. W tym też roku powstał pierwszy GBL_NUTRILITE_1973ENTRY_IMG_1naturalny suplement diety DOUBLE X.

DOUBLE X do dziś jest w ofercie firmy NUTRILITE, ale różni się kosmicznie od tego z 1934 roku. Minęło 82 lata istnienia firmy.  NUTRILITE  jest dziś  najstarszą i największą firmą wytwarzającą naturalne suplementy  i jedyną na świecie, która może o sobie powiedzieć, że kontroluje cały proces powstawania tych suplementów. Poczynając od nawożenia gleby na własnych plantacjach a kończąc na dotarciu do finalnego odbiorcy, klienta, do każdego z nas.

Ogrom suplementów, które są oferowane na rynku, to są suplementy w większości syntetyczne. Można je kupić bez problemu w aptekach, sklepach zielarskich, na każdej niemal stacji benzynowej, typu witamina C czy rutinoscorbin.

Suplementy syntetyczne bardzo mocno się różnią od naturalnych, jeśli chodzi o poziom wchłanialności, efekty działania. Są firmy, które oferują suplementy częściowo naturalne albo jak twierdzą w całości naturalne. Niestety te firmy nie uprawiają tego materiału roślinnego, z którego produkują suplementy, tylko gdzieś to kupują. I to wyklucza możliwość pełnej kontroli, np. czy ten materiał roślinny miał styczność z nawozami sztucznymi czy z opryskami chemicznymi.  Niestety opryski chemiczne i nawożenie sztuczne jest dziś w rolnictwie na całym świecie normą. Jeśli ktoś chce się utrzymać na rynku,  to bez oprysków bez chemii albo jest to niemożliwe, ale jest bardzo ciężko.

NUTRILITE celowo zrezygnowało z „nowoczesnych form uprawy”, bo dziś dzięki badaniom naukowym jest wiadome, że nawozy sztuczne wyjaławiają glebę ze składników mineralnych. Dzieje się to powoli, ale bardzo systematycznie i bardzo skutecznie. Im dłużej stosuje się nawozy sztuczne, tym bardziej gleba zostaje wyjałowiona ze składników odżywczych. Nie trzeba kończyć studiów wyższych, żeby wiedzieć, że jeśli składników mineralnych nie ma w glebie, to nie ma ich również w tym, co na tej glebie rośnie, i w tym co konsumujemy i również w naszych organizmach. Stosowanie oprysków chemicznych, często bardzo silnych, powoduje skuteczne ginięcie składników odżywczych w roślinach.  Zjadamy te rośliny z resztkami toksyn z oprysków, które zawsze w jakiejś ilości pozostają na roślinach. Toksyny odkładają się w naszych organizmach. Po 30 latach takiego procesu, trudno udowodnić, że problemy zdrowotne ludzi to ta przyczyna.indeks

NUTRILITE stosuje płodozmiany, a z chwastami lub szkodnikami radzi  sobie stosując metodę solaryzacji. Plantacje są w strefach mocno nasłonecznionych – Kalifornia, Meksyk, Brazylia…Plantacje przygotowane do uprawy wykładane są czarną folią, a słońce niszczy chwasty pod folią. Metodą ochrony roślin przed szkodnikami jest np. wykorzystywanie na szeroką skalę owadów. Hoduje się np. specjalnie  duże ilości biedronek, które wypuszczane na pole radzą sobie doskonale z mszycami. Woda do nawadniania pól jest z własnych studni głębinowych. W wodociągach bowiem wodę uzdatnia się chemicznie. Proces zbioru też zasługuje na uwagę.  Zbiór zamyka się w przeciągu dwóch godzin od momentu rozpoczęcia go. Plantacje podzielone są na mniejsze działki, tak żeby z jednej działki wszystko zebrać i przetworzyć maksymalnie przed upływem 2 godzin.

Badania naukowe wykazują, że najwięcej składników odżywczych ginie w przeciągu pierwszych godzin po zbiorze. Brokuły przykładowo, bardzo cenne warzywo, zawiera składniki roślinne tzw. izocyjany. Są one zaliczane przez świat nauki do kilku najlepszych naturalnych substancji o działaniu antynowotworowym. Jeśli masz brokuły w ogródku, to po zerwaniu przygotuj je na parze w ciągu 2 godzin. Wtedy nie stracą one owych cennych izocyjanów. Aby rośliny nie traciły cennych składników roślinnych tzw. fitoskładników m.innymi izocyjanów, przeprowadza się szybki proces dehydracji czyli odciągnięcia wody i również błonnika z roślin. Te fitoskładniki niejednokrotnie odgrywają większą rolę w organizmie, niż znane powszechnie witaminy czy minerały. One to właśnie występują w preparatach NUTRILITE. To znak rozpoznawczy tej firmy. Ciężko znaleźć te składniki  w preparatach innych firm konkurencyjnych.

 

POWRÓT

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge