Opowieść o biedzie i zarabianiu

Opowieść o biedzie i zarabianiu

00657-retro-bills-due-ladyTwój  pogląd na temat pieniędzy często ogranicza cię w podejmowaniu decyzji w kwestii  twoich finansów.  W podświadomości masz zakorzeniony jakiś schemat na temat pieniędzy.

Czy słyszałeś w dzieciństwie takie stwierdzenia:

pieniądze są źródłem wszelkiego zła,

bogaci są chciwi,

bogaci to przestępcy,

obrzydliwie bogaty,

trzeba ciężko pracować, żeby zarabiać pieniądze,

pieniądze nie rosną na drzewach,

nie można być bogatym i bogatym duchowo,

pieniądze szczęścia nie dają,

pieniądze otwierają wszystkie drzwi,

bogaci się bogacą, a biedni biednieją,

to nie dla takich jak ja,

nie każdy może być bogaty,

nie stać mnie na to.

Może myślisz, że gdybyś miał do wyboru majątek albo akceptację  kogokolwiek z rodziny czy znajomych, to wybrałbyś majątek.  Jest to wybór logiczny. Ale człowiek  kieruje się w wyborach emocjami, robimy to podświadomie,  emocje zawsze wygrywają.

Dlatego też zmiana schematu myślenia o pieniądzach jest konieczna, jeśli chcesz zostać bogatym człowiekiem.139x219_product_media_177001-178000_1011630679

O metodach programowania naszej podświadomości w innym kierunku, po to, aby wzbogacanie stało się prostym i oczywistym procesem, pisze w swojej książce Harv  Eker – „Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie”

Dla uzupełnienia powyższych stwierdzeń przytoczę wypowiedź pewnego księdza.  Już słyszę głosy:  „Ale co ksiądz może wiedzieć o zarabianiu pieniędzy?”

A jednak….

„Bóg sprawdza człowieka na wszystkie możliwe sposoby.  Pieniądz ma w sobie niezwykłą moc weryfikacji i dlatego- w Ewangelii, w nauce Jezusa – odgrywa tak istotną rolę. Nie jest nieważny ani zły sam w sobie. Pieniądz  kształtuje i wystawia człowieka  na próbę . Czyni go gotowym do podejmowania większych wyzwań.”Jacek Stryczek

To cytat z książki księdza Jacka Stryczka  „Nowa opowieść o biedzie i zarabianiu”,  który jest twórcą i Prezesem Stowarzyszenia WIOSNA, organizatorem akcji Szlachetna Paczka i pomysłodawcą Akademii Przyszłości, wielokrotnie wyróżniany za swą działalność charytatywną i społeczną.

„Nowa opowieść o biedzie i zarabianiu” to fantastyczny poradnik o tym, jak w dzisiejszej wolnorynkowej rzeczywistości być przedsiębiorczym, odnosić sukcesy, jak pomnażać swoje pieniądze i być dobrym chrześcijaninem, jak pogodzić wiarę i pieniądze.

Gdy zmienisz podejście do pieniądza i przestaniesz myśleć, że wzbogacanie się jest wbrew religii, wstąpisz na nową drogę życiową, przestaniesz narzekać i być może  wyzbędziesz się postawy roszczeniowej, jaką reprezentuje dziś wielu ludzi z pokolenia 30 – latków. O tym też wspomina ksiądz Stryczek w swojej książce.

Jeśli marzysz w duchu o bogactwie, postaraj się odkryć, jakie myślenie cię hamuje w podjęciu pewnych istotnych decyzji. Jakikolwiek powód sprawia, ze obawiasz się, że nie dasz rady, to tylko twoje myślenie.

Polecam gorąco lekturę  tych dwóch książek, niech staną się początkiem twojego rozwoju osobistego, niech pozwolą ci inaczej spojrzeć, na to, czego się najbardziej w życiu obawiasz.

Gorąco ci tego życzę….

Wraz z mężem zaakceptowaliśmy prowadzenie własnej firmy w oparciu
o platformę internetową Amway.

Projekt oparty o mechanizm prosumenta.

 

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge