Wsi spokojna… wsi wesoła….

Wsi spokojna… wsi wesoła….

BorówOd dwóch lat mieszkamy na wsi. Chcę napisać o zaletach mieszkania na wsi.  Przede wszystkim jest  dużo taniej – tańsze opłaty związane ze zużyciem wody, prądu, gazu. Ogrzewanie gazowe wcale nie jest tak drogie, jak powszechnie się uważa.

Szukaliśmy taniego siedliska ok 3 lat. Przeglądaliśmy ogłoszenia i jeździliśmy po okolicznych wsiach. W czasie naszych podróży napotykaliśmy siedliska, o których nie dowiedzieliśmy się z ogłoszeń, a od ludzi zamieszkałych w sąsiedztwie tychże siedlisk.

Okazało się w międzyczasie, że nasza koleżanka od kilku lat mieszka na wsi i dojeżdża do swojej firmy 35 km. Pomyślałam – daleko. Dziś z perspektywy czasu, nie wydaje mi się to daleko.

Czy to możliwe, żeby znaleźć swoją oazę w życiu, swoje miejsce, do którego chętnie się wraca po pracy i odpoczywa. Rano budzi nas świergot ptaków, wieczorem zasypiamy przy ich śpiewie. Na spacerze po lesie spotykamy sarny, zające, jelonki. Ogromne wrażenie zrobiło na nas spotkanie z danielem,   który dumnie trzymał głowę  z ogromnym rozłożystym porożem, mimo iż z daleka.

Jak to zrobić, aby zamieszkać na wsi?  Zacząć szukać. Nasze siedlisko kosztowało naprawdę niewiele. Ten człowiek chciał to koniecznie sprzedać. Stary drewniany dom, nie bardzo nadawał się do remontu, ale jest świetnym magazynem i warsztatem. Pomieszczenie gospodarcze, które nas zachwyciło, bo zbudowane z białego kamienia, mur szeroki na 45 cm – tu postanowiliśmy zrobić remont i zamieszkać. Projekt budowy nowego domu został odłożony na bok, kupiony belit leży na podwórku, coraz się przydaje, a to jakiś garaż, a to letnia kuchnia.

Dalej, za co kupić taką posiadłość? Nie braliśmy kredytu w banku. Odłożyliśmy trochę grosza przez lata prowadzenia biznesu klasycznego (serwis samochodowy). Mieszkania które zostały w mieście wynajęliśmy, można je sprzedać i budować dom na zdobytej tanio działce.

Masz starych rodziców? Złóżcie razem pieniądze do kupy i zabierz rodziców na wieś.  Mój tata odżył na wsi. Dużo lepiej się czuje, chce być bardzo przydatny, dużo pomaga. Praktycznie on kosi, maluje, tnie drzewo itp. Dziadek dostał swój kąt w domu i wygląda, że jest szczęśliwy.

Jeśli macie małe dzieci, to dla nich wieś jest rajem.  Zawsze ktoś ci te dzieci przypilnuje, bo w jednym domu mieszkają często dwie rodziny. Dzieci w wielu szkolnym autobus gminny zawozi do szkoły i odwozi do domu. Szkoły wiejskie też zatrudniają dobrych pedagogów.

Na wsi dzieci pracują często z rodzicami. Ale to uczy je, że aby coś w życiu mieć trzeba ciężko, również mądrze pracować. To świetny sposób na mocne więzi rodzinne.

Na podwórku zawsze coś się dzieje, nasze wnuki z nami nie mieszkają, ale jak przyjadą to nie mają czasu na nudę. Uczestnicząc w różnych pracach, w zależności od wieku, uczą się innych rzeczy niż w mieście.

Zakupy robimy na targu, wiemy u kogo kupić świeże warzywa, u kogo dobre wędliny i mięso, chleb z małej piekarni, pyszny, jajka od gospodyni na wsi  itd.

Czytałam niedawno reportaż o młodych mamach, które cały dzień spędzają w domu z dziećmi, jeśli nie pracują, zanim mąż wróci wieczorem z pracy są umęczone. Bardzo narzekają, że są same, żadnej pomocy ze strony często pracujących jeszcze dziadków. A na pomoc domową ich nie stać. Wierzę, że cały dzień przebywania w domu z dziećmi może doprowadzić do obłędu. Najchętniej wyjechałyby gdzieś daleko.

Na wsi obserwujemy mocne więzi dziadków z wnukami i z z własnymi dziećmi. Pomagają sobie dużo, babcia i dziadek zawsze pod ręką, i mama ma czas na oddech.

To nieprawda, że wieś lubelska  jest biedna i zapyziała. Czas zmienić te pojęcia. Mieszkają tu młodzi wykształceni ludzie, którzy prowadzą gospodarstwa, a przesiedleńcy z miast kupują od nich produkty. Możesz mieć piękny nowoczesny dom, uprawiać sobie swój ogródek albo i nie. Ale uprawa kwiatów – zapewniam cię jest bardzo miłym zajęciem.

Skąd dochody?

Jeśli posiadasz wolny zawód, który nie obliguje cię do stawienia się w pracy codziennie na godzinę 8, to zamieszkanie na wsi może być dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

My budujemy biznes marketingu sieciowego i to daje nam niezależność. Nie musimy już codziennie jeździć do pracy.

Dziś Internet daje takie narzędzia do budowy biznesu Marketingu sieciowego, że miejsce zamieszkania nie ma znaczenia.

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge