Sprzątanie – toksyczna obsesja

Sprzątanie – toksyczna obsesja

Obsesja sprzątaniaKiedyś sprzątano w domu przy pomocy sody, octu, wody, boraxu  i szorowania. Do mycia używano  mydła na bazie oleju i roślin.  Dziś  chcemy sprzątać szybko i mieć bardzo czysto.  Na pewno posiadasz w swoim domu masę produktów chemicznych, bez których nie wyobrażasz  sobie sprzątania domu.

Jaki cel ma sprzątanie?

Odpowiedź jest prosta – chcemy wyeliminować z naszego życia  bakterie, pleśnie, grzyby. Walczymy z tym nieustannie.  Tymczasem  bakterie uodporniły się na środki czystości.  Natomiast my cierpimy na różne alergie, których przyczyną są zawarte środkach czystości chlor, amoniak, triclosan, parabeny (konserwanty),  antybiotyki jak erytromycyna. Stwierdzono, że są to związki bardzo szkodliwe dla zdrowia, a na dodatek na środki czystości wydajemy sporo pieniędzy.

Kupując produkty w sklepie nie mamy często możliwości sprawdzenia składu tych środków, ponieważ nie ma go na opakowaniu. Gdybyś chciał skontaktować się z producentem to usłyszysz, iż jest to tajemnica handlowa.

Kosmetyki kolorowe np.  szminki zawierają  ołów, a tusze do rzęs tytan, który może doprowadzić do utraty wzroku.

Twój dom

Śmiało mogę  powiedzieć, iż  używając od wielu lat ekologicznych produktów  nie szkodzę ani sobie ani środowisku. Posiadamy ekologiczną oczyszczalnię ścieków.  Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, to nie wiem czy wiesz, ale te oczyszczalnie wymagają ekologicznych produktów do sprzątania, a przynajmniej takich, które nie niszczą bakterii rozkładających zanieczyszczenia.

Analizując dokładnie składy produktów  Amway,   doczytałam się, że produkty zawierają:

chlorek sodu, wyciąg z orzecha kokosowego, kwas cytrynowy, kwas mlekowy, olejek pomarańczowy jako zapach, wodę, itp nieszkodzące składniki.

Firma wyszła z założenia, że aby posprzątać w domu wystarczy kilka podstawowych produktów, do produkcji których użyto naturalnych składników.  Oferta sklepowa natomiast jest tak bogata i różnorodna, że wielu klientów gubi się w tej masie produktów.  Często wybór jest trudny i albo kupujemy to, co widzieliśmy w reklamie albo to, co nam się wydaje dobre.  Najczęściej o wyborze decyduje niska cena.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

4 Comments

 1. racja często domowe sposoby na sprzątanie z wykorzystaniem popularnych produktów sa równie skuteczne jak sprzątanie przy użyciu gotowych środków. Tylko trzeba pamiętać,że niektórych zanieczyszczeń nie usuniemy domowymi sposobami, czasem konieczne jest zarówno wykorzystanie profesjonalnych maszyn sprzątających (szorowarki, odkurzacze piorące) i specjalistycznych środków chemicznych.
  radeq ostatnio dodała Szorowarka – budowa, funkcje, zastosowanie

 2. Pingback: Woda - najważniejszy suplement diety....

 3. Niestety, niewiele osób używa naturalnych produktów, bo zwyczajnie są droższe i nie tak powszechnie dostępne. Cóż… wystarczy wierzyć, że będą one spopularyzowane i być może modne, ostatnio moda działa cuda – ludzie zaczęli uprawiać sport, więc może uda się i ze sprzątaniem 🙂

  1. Witam Pani Ewelino, dziękuję za komentarz, jakoś obroty Amway świadczą o czym innym, ludzie lubią dobre produkty, mogą być droższe, ale jeśli są koncentratami, to często okazują się tańsze od rynkowych.
   Pozdrawiam serdecznie

   Bożenna Jerwan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge