Łatwe zarabianie

Łatwe zarabianie

Model biznesu oparty na systemie Marketingu sieciowego jest ciągle nowym zjawiskiem na naszym polskim rynku, mimo, że minęło  20 lat od zarejestrowania  pierwszego MLM-u w Polsce –  firmy Amway.  Przybywa ci tych MLM-ów na polskim rynku, jak grzybów po deszczu.

Ciągle nowy MLM

Co pojawi się nowy MLM, to zawsze jest on innowacyjny i najlepszy ze wszystkich,  które do tej pory zaistniały.  Nierzadko  otrzymuję maile od nieznanych mi osób z propozycją współpracy w nowym  MLM-ie, który  jest naprawdę czymś innowacyjnym i wizjonerskim. Pracujesz codziennie kilka minut przed komputerem i pieniądze same ci wpadają do kieszeni.

Jakoś  nie przekonują mnie ani takie próby rekrutacji,  ani te nowe systemy,  które sprawdziło w Polsce  500  osób  i dlatego jest rewelacyjny.  Od lat współpracuję  z firmą  Amway Polska.  Przeczytałam sporo  książek  na temat zasad sukcesu, rozwoju osobistego,  przewodnictwa w grupie,  leadershipu,  zasad gwarantujących sukces.   Nie oznacza to jeszcze, że uważam siebie za lidera,  wiem natomiast,  że największa praca to praca nad swoim sposobem myślenia.  Powołam się na książkę   T.Harva Ekera „Bogaty albo biedny”,   którą  polecam wszystkim,  którzy wierzą w łatwe sukcesy.   Łatwe sukcesy są na krótką metę,  bo większość  z nas ma słomiany zapał.  Nigdy nie osiągniesz   żadnego  sukcesu,  jeśli zapalisz się do czegoś na moment,  a potem spuszczasz powietrze.

To jest takie jak Amway, ale lepsze…

Mam kilku znajomych, którzy coraz angażują się w nowy MLM.   Za każdym razem dzwonią do mnie, bo mają coś ważnego do powiedzenia.  I to jest już na pewno to, czego szukali.

Zaangażuj się w jedno i ciągnij to aż do skutku.   Skakanie z kwiatka na kwiatek nikomu nie  pomogło odnieść sukcesu.   Praca nad  własnymi mocnymi stronami, koncentracja na tym, co chcesz osiągnąć jest najważniejsza i niezbędna w każdej działalności, jeśli chcesz odnieść sukces. Wielu ludzi  daje się na to nabierać,  że  da się  zarobić szybko i dużo. Przekonani, że techniki sprzedaży są najważniejsze. Motywacja na spotkaniach wielu firm polega na zmotywowaniu do sprzedaży, musisz sprzedawać jak najwięcej produktów tej firmy. Niedawno ktoś z jakiejś innej firmy Marketingu sieciowego mianujący siebie liderem tak mi napisał na Skypie: Ja nie muszę lubić tego produktu, mają go polubić  moi klienci i partnerzy biznesowi nie ja.

A ja kocham produkty Amwaya…

Stary dobry Amway…

Powstało dużo innych firm Marketingu sieciowego,  ale to  Amway jest wzorem dla wszystkich innych firm Marketingu sieciowego, które powstały na świecie.  Zasady nauczane w szkole Dextera Yagera  są ponadczasowe, niezmienne, oparte na uczciwości, rzetelności i miłości do ojczyzny i rodziny.   Wielu firm, które  powstały i były „lepsze” od Amway,  już dziś nie ma na rynku, ale  czas pokazał,  że nadeszła epoka nowych sposobów na  biznes.

Sukces tak naprawdę polega na tym,  że zarobione pieniądze możesz wydawać z grupą przyjaciół,  bo zjadłeś z nimi beczkę soli.  Nagroda jest wspólna,  świętujecie w grupie.  No i ty w końcu decydujesz o swojej przyszłości  i o swojej emeryturze, o tym, jak chcesz spędzać  swój wolny czas,  ile chcesz zarabiać.

Edukacja

Ból w tym, że musimy się uczyć być przedsiębiorcą.  Szkoła uczy jak być pracownikiem.  Ciągle brak w naszym nauczaniu szkolnym wiedzy potrzebnej przedsiębiorcy. Firmy Marketingu sieciowego organizują swoje szkolenia, w których na pewno powinieneś brać udział,  jeśli zdecydowałeś się na współpracę. W Internecie pojawiło się sporo szkoleń specjalistów od szkoleń dla Marketingu sieciowego.  Sądzę, że tak jak każdy biznes powinien być wcześniej zaplanowany, aby wypalił, tak samo nowo powstająca firma powinna mieć swój cykl szkoleń, jeśli chce być lepsza od innych. Natomiast mieszanie wszystkich MLM-ów w jednym worku to wg mnie nieporozumienie.  Czytam fora dyskutantów na temat MLM-ów i zauważam, że wszyscy uczą wszystkich i nic z tego nie wynika.  Natomiast ci prawdziwi liderzy stoją poza tym, nie biorą udziału w czczych dyskusjach, robią po prostu swoje.  Kto chce się od nich uczyć ten zaczyna mieć efekty.

Owszem, fajnie, że pan Wajszczak czy pan Maciejewski promują biznes Marketingu sieciowego na stronie www.networkmagazyn.pl i na swoich blogach  i chwała im za to. Nawiasem mówiąc mówi się tam głównie o Akunie,  Calivicie,  FM Group, jakby tylko te firmy istniały w Polsce.  Najgorsze jest to, że nowy człowiek, któremu objaśniono plan marketingowy  jakiejś firmy, poszukuje informacji w Internecie, a te informacje pochodzące z różnych networków są często sprzeczne i robią niezłe zamieszanie  w głowie.  Można się zniechęcić zamiast zapalić do tego pomysłu.  Najważniejsze w tym wszystkim jest to jakiego człowieka spotkasz, który zaproponował ci tego rodzaju biznes, bo być może będzie to przyjaźń na całe życie. I o to  również chodzi w biznesie Marketingu sieciowego. Bo rzadko bywa, że zaprzyjaźniasz się z pracodawcą i jesteście kumplami aż po grób.

Polecam nasze szkolenia,  w których możesz uczestniczyć online w poniedziałki i piątki.  Prowadzone są przez liderów naszej firmy  i dotyczą specyfiki naszej firmy.   Uważam, że najlepiej  uczyć  się od liderów firmy, którą wybrałeś do współpracy.  Bo to im zależy na twoim sukcesie.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

2 Comments

 1. Witam.
  Nareszcie ktoś trafnie i na temat zabrał głos.
  Mieszanie wszelkich Networków to tak jak gdyby zebrać wszelkie nacje ludzkie i próbować określić średni kolor skóry.
  Jak ktoś szuka szybkich i łatwych pieniędzy , niech się trzyma z daleka od MLM ,jeśli szuka przyjaźni,pomocy,jest gotów podjąć walkę z samym sobą aby lepiej żyć, to jest to biznes dla NIEGO.
  Może trochę chaotycznie ale tak to widzę,
  Pozdrawiam.

  Andrzej
  1. Dobre porównanie Andrzeju z tym średnim kolorem skóry…
   Dokładnie tak jest, największa przeszkoda w tym biznesie to my sami, nasze lęki i niewiara, czy się uda. Na początku uwierzyć trzeba w to, że jest ktoś, kto ci pomoże.
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge