Czy Marketing sieciowy może być rozwiązaniem dla ciebie?

Czy Marketing sieciowy może być rozwiązaniem dla ciebie?

624_2  Marketing sieciowy jest dziś tematem bardzo dyskusyjnym. Jedni kochają ten biznes, piszą o nim z pasją, bo włożyli pewien wysiłek i po prostu zarabiają, podczas gdy  inni narzekają, że MLM jest wspaniałą formą własnego biznesu, ale bardzo niedocenianą.  Czy na pewno tak jest?  Ale wtedy musiałbyś czytelniku przyznać, że jeśli twoim sposobem na sukces jest zostanie lekarzem czy farmaceutą czy informatykiem to również nie każdy taką drogę wybierze.

Marketing sieciowy być może nie jest dla każdego. Jestem z wykształcenia informatykiem i ciągle pracuję w tym zawodzie i bardzo lubię swoją pracę. W życiu nie chciałabym być dentystą czy lekarzem czy inżynierem od instalacji sanitarnych. Nawet mino to, że zarabia się w tych zawodach sporo. Bo  są lekarze wybitni, ale są też lekarze mierni.

Po cóż więc narzekać, że Marketing sieciowy jest niedoceniany. Tak jest z każdą nową branżą, z każdym nowym pomysłem, z każdym wynalazkiem.

Pamiętam jeszcze czasy, (to wcale nie tak dawno), gdy wprowadzano do biur księgowych komputery. Ile było narzekania, że ręcznie zrobi się szybciej niż przy pomocy komputera. Bo wymagało to nabycia nowych umiejętności, przestawienia się na myślenie komputerowe. Skomputeryzowanie działu księgowego w dużej firmie ( ja w takiej pracowałam) pozwoliło zmniejszyć zatrudnienie i przyspieszyło sporządzanie chociażby listy płac. Ogromne oszczędności i czasu i ludzi.

Jeśli chcesz odnieść sukces w Marketingu sieciowym, to musisz nabyć pewne umiejętności. Najważniejsza umiejętność to umiejętność komunikacji z ludźmi. Każdy może się tego nauczyć, jeśli znajdzie po temu powód.

Robert Kiyosaki pisze, że ?odnoszący sukcesy liderzy marketingu sieciowego zostali wyszkoleni, aby rozwijać umiejętność docierania do ludzkiego ducha. Posiadają oni umiejętność dotykania  tego, co najlepsze w ludziach, którzy podążają za nimi. Inspirują do rozwoju, do wyjścia poza ludzkie ograniczenia”.  Na tym polega edukacja zmieniająca życie.

Te cechy nie są niezbędne po to, aby być dobrym pracownikiem. W tym przypadku trzeba co najwyżej wykonywać rzetelnie polecenia szefa, być na każde zawołanie i nie spóźniać się do pracy.

Dla wielu ludzi kilkuletnie nieraz oczekiwanie na konkretne dochody z Marketingu sieciowego jest stratą czasu, za długo trzeba czekać. No cóż, w pracy na posadzie być może nigdy nie osiągniesz upragnionych dochodów.

Rozwijając firmę klasyczną czyli taką, która wymaga powierzchni, towarów, zatrudnienia pracowników (czyli wysokie koszty na początek) wymaga co najmniej 5 lat, aby zacząć generować dochody. Mogę coś na ten temat powiedzieć, ponieważ  przez 10 lat prowadzilismy  klasyczną firmę. Ja zajmowałam się stroną księgową. Porównując biznes Marketingu sieciowego z biznesem klasycznym (cechy biznesu MLM opisałam we wpisie „1o cech idealnego biznesu”), wygrywa jednak Marketing sieciowy.

Aczkolwiek wybór zawsze należy do ciebie.

Zanim jednak czytelniku to zrozumiesz, jeśli jesteś sceptyczny do tego pomysłu biznesowego albo jesteś ostrożny w przyjmowaniu nowych idei, inni cię wyprzedzą. Dinozaury też wyginęły, bo nie dostosowały się do zmieniających się warunków na Ziemi.  Oczywiście to tylko żart, bo tak naprawdę  dinozaury zginęły w wyniku zderzenia ogromnego meteorytu z Ziemią.

Niemniej jednak zastanów się czytelniku, czy zmiany, które zaobserwowałeś w swoim życiu, z punktu widzenia upływu czasu, nie wydają ci się dziś szokujące.

Młodzi wychowali się w erze komputera, telefonów komórkowych… Nawiasem mówiąc, zastanawiałam się nad tym, jaka nowa technika wprowadzi ich w zakłopotanie za lat 30, która  będzie  oczywista dla ich dzieci.

Jeśli więc uznasz czytelniku, że nie ma rady, musisz znaleźć inny sposób na dobre dochody niż praca na posadzie, a na założenie firmy klasycznej nie masz kasy, to Marketing sieciowy być może jest dla ciebie. Ale musisz dać sobie trochę czasu, aby przyjrzeć się bliżej temu projektowi. Musisz poprzestawiać  sobie trochę w głowie (nie myślę o robieniu wody z mózgu), poczytać książki o rozwoju osobistym, jest ich mnóstwo, przebywać w środowisku ludzi Marketingu sieciowego, znaleźć lidera, który cię poprowadzi.

Ciężka praca…
Urzędnik tłumaczy swej żonie późny powrót z pracy:
– Koledzy zrobili mi głupi dowcip. Nie obudzili mnie dziś wychodząc z biura.

Spotkanie
Spotykają się dwaj kumple ze studiów.
Jeden do drugiego:
– Wiesz co Piotrek, jak sobie pomyślę, jaki ze mnie inżynier, to aż się kurna boję iść do lekarza…

Dyrektor do pracownika:
– Panie, pan wszystko robi powoli: powoli pan myśli, powoli pisze, powoli mówi, powoli się porusza!!! Czy jest coś, co Pan robi szybko?
– Tak, szybko się męczę…

Muszę dostać podwyżkę – mówi pracownik do szefa.
– Dlaczego tak gwałtownie zaczął się pan jej domagać? – pyta szef.
– Bo trzy inne firmy nie dają mi spokoju – odpowiada pracownik.
– Co to za firmy?
– Elektrownia, gazownia i telekomunikacja…

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

5 Comments

 1. Pingback: Czy zapraszać znajomych do MLM?

 2. Pingback: Marketing sieciowy alternatywą dla pracy na etacie...

  1. Dziękuję bardzo za komentarz, to prawda, musi byc dobrze poprowadzony. Niestety na rynku powstało mnóstwo chałtury, która psuje opinie o Marketingu sieciowym. I tutaj gwarancją sukcesu jest dobry nauczyciel i słuchanie.

   Bożenna Jerwan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge