Czy idziesz na wybory?

Czy idziesz na wybory?

question mark

Odpowiedź na to pytanie jest dziwna: nie idę bo i tak nic się nie da zrobić. A zresztą ja wyjeżdżam z kraju.
Tak?  Najlepiej oskarżać innych, że nieudolnie rządzą, ponarzekać i dalej tolerować to,  z czego jesteś niezadowolony. Wybitny mentor  Mike Murdock mówi:  „jeśli jesteś z czegoś niezadowolony to  zmień to, ale jeśli na coś przyzwalasz to zamknij się i znoś to, co sam zaakceptowałeś milczeniem”.

Narzekasz, narzekasz i na drugi dzień jedziesz rano do pracy, po to by w kolejny weekend znów się spotkać na grillu ze znajomymi i znów ponarzekać.
Straciliśmy mnóstwo młodych ludzi. Rozumiem pogoń za lepszym życiem.

Ale dlaczego w innych krajach  żyje się lepiej?  Czy myślisz, że Anglicy nie walczyli o swoją wolność?  Cała historia Stanów Zjednoczonych naszpikowana jest walkami  o wolność.

Kiedyś na konferencji w Pardubicach wysłuchałam niesamowicie ciekawego wykładu amerykańskiego kongresmena Mc Evena, który w Czechach pomagał tworzyć nowy rząd po upadku komunizmu.  Powiedział:  „Wszystkie rządy wszystkich krajów są tak samo pazerne, polityka jest taka sama w każdym kraju.  Polityk musi cię przekonać, abyś dał mu władzę.  Ale polityk musi komuś zabrać, aby dać tobie  to,  co obiecał. Zakupy, które robi rząd nie są za ich pieniądze, kupują więc rzeczy, których nie będą używać. Rząd zawsze będzie marnował  nasze pieniądze.”

Ale nie na ma kogo głosować…. Rozejrzyj się!!!!!

Niedawno na Facebooku znalazłam świetny spot, nie reklamowy raczej informacyjny. Znalazłam w nim odpowiedź na swoje pytanie….Na kogo głosować?

Wynotowałam i całe szczęście, bo teraz nie mogę odnaleźć tego filmu. A był naprawdę nowatorski. Otóż było tak, oglądaj dobre programy np. z Mariuszem Max Kolonko, przeglądaj programy innych mniej liczebnych partii, informacje są na Fb, Youtube, demotywatorach, wykopie, kwejku, podziemnej TV itp.

Nie mów, że jesteś bezsilny, bo w dobie Internetu mamy doskonały dostęp do informacji. Trzeba tylko chcieć zawalczyć o swoją przyszłość i swojej rodziny.

Pamiętam jak w początkach działalności Amway w Polsce, moi znajomi mówili, że oni są patriotami, bo kupują tylko polskie produkty. O ile więcej polskich produktów możesz kupić, gdy dobrze zarabiasz np. dzięki zaangażowaniu się w Marketing sieciowy?  I ci sami znajomi nie idą do wyborów, bo nie mają na kogo głosować. A nie jest to twoim patriotycznym obowiązkiem zawalczyć o dobro swoje i przyszłych pokoleń|?

Mój wpis tylko pozornie nie ma to związku z Marketingiem sieciowym.  Bo dzięki książkom, przeczytanym w tym biznesie,  dzięki wartościom, jakie kreują i pielęgnują założyciele firmy Amway zaczęłam patrzeć inaczej na moją rolę w społeczeństwie.

Zauważyłeś jak amerykanie szanują symbole swojej przynależności? Mają flagę narodową na co dzień nie tylko od święta.   Jacy są dumni, że są Amerykanami.

A ty jesteś dumny, że jesteś POLAKIEM?

I jeszcze jedno……10402773_614169295346204_5542668302351458366_n

Od roku mieszkamy na wsi. Obserwuję rodziny na wsi, oni trzymają się razem.  Razem pracują, dzieci zaprzęgają do wspólnej pracy.  Uczą dzieci poszanowania pracy i poszanowania starych ludzi. Dziadkowie mieszkają oddzielnie, ale zawsze mogą liczyć na pomoc dzieci.

I co ty na to?

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge