Ekologia w moim domu

Ekologia w moim domu

umbrella-23552_640Jak dbasz o własne środowisko?

Temat ten zaczął mnie mocniej interesować, gdy kupiliśmy siedlisko na wsi. Niestety właśnie na wsi, tam gdzie ludzie są bliżej przyrody,  widać jak ludzie o nią nie dbają.  Na wsi nagminne było zakopywanie śmieci w ziemi.  Wyobrażasz to sobie?   Na szczęście to się zmienia, bo kontenery na śmieci są wszędzie, ale w wielu gospodarstwach nawyk pozostał.

 

A może by tak:

 • Segregować odpady,
 • Zakręcać wodę podczas mycia zębów,
 • Używać papierowych opakowań,
 • Dbać o ciało i sumienie, stosując kosmetyki nie testowane na zwierzętach.
 • Zużyte baterie i telefon wrzucać do odpowiedniego pojemnika.
 • Nie deptać trawników…..itd…itp…

Do tych mądrych zasad dodałabym jeszcze jedną:

używaj ekologicznych produktów, ekologicznych proszków do prania, ekologicznego płynu do naczyń, ekologicznego płynu do mycia szyb, ekologicznego szamponu…

Czy wiesz, co  wylewasz do zlewu? Czy masz czyste sumienie?  Bierzesz udział w zatruwaniu środowiska używając proszków do prania z fosforanami i wypełniaczami.

Ekologia – pojęcia

Definicja ekologii mówi:  że jest to nauka biologiczna badająca wzajemne stosunki między organizmami lub zespołami organizmów a otaczającym je środowiskiem.

Czyli prościej – chodzi o to, że to ty masz wpływ na środowisko. Może więc pomyśl, jak możesz tę ekologie zastosować na swoim podwórku. Jak zapobiegać dewastacji środowiska, jak chronić  przyrodę?

Mamy więc rolnictwo ekologiczne,  produkty ekologiczne, bezpieczne ubrania z naturalnych tkanin,   zdrową żywność bez domieszki chemii, ruch fizyczny,  jest również szeroko pojęta utylizacja odpadów, elektrycznego i elektronicznego sprzętu domowego itd., itp.

Ekologiczne środki czystości

Firmę Amway z jej ekologicznymi produktami poznałam już wiele lat temu. Wtedy jeszcze o ekologii mówiło się niewiele.  Dziś problem staje się  palący. Niszczymy bowiem środowisko naturalne w sposób haniebny i w przyspieszonym tempie.

Jaki może być twój udział w ochronie naszego środowiska?  Czy jest ci to obojętne, czy uważasz,  że w jakiś sposób  możesz  o własne  środowisko zadbać?  Ponieważ chcę się skupić na jednym aspekcie ekologicznego życia,  to dla mnie sprawa jest jasna.  Będę używać  do prania ekologicznego proszku, a do sprzątania i mycia innych produktów ekologicznych.  Oprócz tego, że są koncentratami i dają duże oszczędności finansowe,  nie niszczą  naturalnego środowiska.

Dlaczego lepiej używać ekologicznych produktów:

Po 1 – do kanalizacji nie trafi setki litrów toksycznych substancji chemicznych,

Po 2 ? w przypadku chemii gospodarczej firmy Amway zaoszczędzisz  sporo pieniędzy z budżetu domowego,

Po 3 ? korzyści zdrowotne ? mniej  szkodliwej chemii to  mniej alergii, mniej  szkodliwego wpływu środków w aerozolu na drogi oddechowe,

Gdy zakładaliśmy przydomową oczyszczalnię ścieków, okazało się,  że aby uniknąć przykrego zapachu z kanalizacji w pomieszczeniach domowych, należy odżywiać  bakterie, które oczyszczają ścieki z naszego gospodarstwa. Stosowanie chemii do sprzątania i wylewanie jej do kanalizacji zniszczy owe bakterie.

Trudno dziś zrezygnować  z wygody. Nikt dziś nie pierze ręcznie ani w mydle, tylko dlatego, że  zdrowiej. Chętnie sięgamy po dobre i skuteczne produkty zawierające niestety szkodliwe dla środowiska składniki.

Ekologiczne pranie – SA8 PremiumProdukty Amway 4 013

Jest moim ulubionym produktem – bardzo nowoczesny proszek do prania – koncentrat,  pierze skutecznie we wszystkich temperaturach. Chroni kolory, zapobiega płowieniu i mechaceniu tkanin, skutecznie usuwa brud, tłuszcz i plamy. Bardzo dobrze radzi sobie z plamami z tłuszczów.  Nie zawiera fosforanów, które powodują  kwitnienie wody i powstawanie zielonej rzęsy na wodzie. Proszek nie zawiera wypełniaczy kredowych, które niszczą tkaninę, bo nie rozpuszczają się w wodzie. Jest również w wersji dla niemowląt.

Płyn do mycia naczyń DISH DROPS

Produkty Amway
Produkty Amway

Koncentrat płynu do zmywania naczyń DISH DROPS  zawiera wyciągi z aloesu, kwasów owocowych (AHA) oraz naturalny wyciąg z Pachnotki zwyczajnej, który chroni skórę rąk w trakcie zmywania.

Wszystkie produkty są skuteczne właśnie dzięki zawartości składników naturalnych.

A zastanawiałeś się, ile wyrzucasz opakowań po proszkach, płynach do mycia, sprzątania?  Przykładowo proszek do prania, jedno opakowanie na 100 prań a więc wyrzucasz  jedno opakowanie na 10 miesięcy.  Kupujesz w sklepie – będzie to opakowanie proszku powiedzmy na miesiąc. Masz 10 – 12  opakowań rocznie.  A płyn do naczyń  Dish Drops?   – wyrzucasz 3 opakowania rocznie.  W sklepie kupujesz 2 butelki na miesiąc. Wyrzucasz 24 opakowania rocznie. Pomnóż to przez powiedzmy 20 mln ludzi, którzy robią to samo.  Są to opakowania  trwałe, one rozkładają się w ziemi około 300 lat, opakowania po produktach Amway po 2 latach.

Obchodzi cię więc ta ekologa czy nie?

Zapraszam do kontaktu:

bdebska54@gmail.com

tel.: 697-256-872

 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

4 Comments

 1. Witam.
  Dodam tylko iż w 1989 roku firma otrzymała prestiżową nagrodę ONZ w dziedzinie ochrony środowiska ? United Nations Environmental Program Achievement Award.
  Wtedy jeszcze u nas o chronie środowiska niewiele wiedziano.
  Bardzo dobry temat Droga Bożenko.
  Pozdrawiam A.Jerwan.

 2. Pingback: Mojej sąsiadce ten proszek nie pierze...

 3. Pingback: Ekonomia pewnego produktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge