Uczmy się od młodych….

Uczmy się od młodych….

Pomniejszone 1

Konferencje biznesowe to jeden z elementów edukacji w systemie marketingu sieciowego. Marketing sieciowy to jedna z nielicznych dziedzin, w której można uczyć się od młodych.  Czego można nauczyć się od młodych? Przecież oni nie mają doświadczenia….
W tym modelu biznesowym ani wiek ani staż czyli długość „zasiedzenia”  nie decydują o sukcesie.

Ta konferencja była godna uwagi, prowadzili ja  bardzo młodzi ludzie.
On lat 25, ona  lat 20.  Niesamowita dojrzałość, która wynika z tego, że zaufali i poszli po śladach ludzi sukcesu.  Odrobili swoją „pracę domową”…nie bumelowali, nie liczyli na to, że pan profesor nie zauważy  braku pracy domowej, bo nie sprawdził  zeszytów i nie odpytał. Tak bowiem wielu, którzy podjęli współpracę z firmą Amway, podchodzi do tego, w co chcieli się zaangażować.  Łatwiej powiedzieć, że to nie działa, takie osoby raczej nie szukają  wytłumaczenia braku sukcesu w sobie.

Młodzi bohaterzy tej konferencji wykorzystali fakt, że  ich rówieśnicy lubią kupowanie w formie sprzedaży bezpośredniej.  Cenią kontakt z koleżanką czy kumplem, bo wierzą że im najlepiej doradzi i nie sprzeda badziewia, ale to co sam chętnie używa.  Wskazany jest pierwszy większy zakup, bo trzeba po prostu przetestować produkty, wiedzieć o nich jak najwięcej.

Wielu ludzi pragnie iść za ideą wolności. Młodzi pojmują to dziś jeszcze inaczej, w MLM właśnie można kupować, to co naprawdę chcesz. Bowiem  wszechobecna reklama  wywiera na ciebie wpływ przy podejmowaniu decyzji zakupowej.  Coraz bardziej jesteśmy tego świadomi. Ale dlaczego nie kupować takich produktów,  które można dalej odsprzedać i firma ci za to zapłaci?

Pytanie jest takie, czy ty wpływasz na ludzi czy oni wpływają na ciebie? Jeśli myślisz, że ludzie cię zaakceptują, bo dopasowujesz się do nich, to jesteś w błędzie. Przez taki weekendowy okres grillowy usłyszysz mnóstwo negatywów, również na swój temat nawet od kogoś kogo długo znasz i uważasz go za dobrego kumpla. Jeśli chcesz się rozwijać to pomyśl, czy masz do tego  środowisko, które cię wspiera czy raczej takie które krytykuje i blokuje?

Pokolenie lat 80 – 90 tych jest bardzo roszczeniowym pokoleniem. Jakie wartości im przekazano? Brak przejawów przedsiębiorczości, pójście po śladach rodziców, którzy swoje życie przepracowali na posadzie. Czekali może na awans, który nigdy nie nastąpił, życie minęło i odchodząc na emeryturę otrzymali połowę tego co zarabiali. Przyzwyczaili się do tego, uznali, że to bezpieczne. Chroniąc swoje dzieci,  radzą im to samo.  A dziś świat się zmienia i to szybko. Mówią: „Nie zarabiam źle… ”    Pytanie:  do kogo się  porównujesz?

Lubimy odskocznie od naszego szarego monotonnego życia. Czyż nie lepiej stworzyć sobie takie życie, w którym każdy dzień jest odskocznią?

Ważnym punktem każdej konferencji jest  historii sukcesu mówców, ale tych szczegółów zdradzać nie będę. Na taką konferencję zapraszam osobiście…po prostu trzeba samemu pojechać. Konferencja nie tylko poszerza wiedzę na temat biznesu, ale daje przede wszystkim wiarę w biznes, że ty również możesz osiągnąć to, co osiągnęli ludzie stojący przy mównicy.

Pomniejszone 2

 

 

 

 

 

 

W Warszawie widziałam na koszu taki napis: ” Jak często wyrzucasz śmieci ze swojego umysłu?” Uważam, że to genialne, bo więcej czasu poświęcamy na wyrzucenie starych rzeczy z szafy, niż na porządki w swojej głowie. Przez ten porządek w głowie rozumiem, że jesteśmy otwarci na nowe idee, na nowe pomysły, na spojrzenie na świat z szerszej perspektywy.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge