Wielu ludzi za przyczynę przeziębienia  uważa wyjście z mokrą głową na powietrze, przeciągi itp. Tymczasem ludzie są po prostu wyczerpani,  przyczyną jest niski poziom glutationu.

W drugiej części wykładu dr Kubat omówił przyczyny i leczenie grypy na poziomie biochemicznym.

Rola glutationu w leczeniu grypy

Ogromną rolę w procesach biochemicznych odgrywa glutation, bez glutationu nic nie może się odbyć w organizmie.

Glutation pełni główną rolę antyoksydacyjną w komórce,  chroni przed promieniowaniem jonizującym, eliminuje toksyny i kancerogeny, pełni rolę w naprawie DNA, syntezie białek.

Największy poziom glutationu występuje w wątrobie, potem w nerkach, płucach, sercu i najmniej w mózgu. Wniosek z tego, że jeśli nie dbasz o wątrobę, to możesz się sobie wyhodować  chorobę serca lub mózgu. Brak glutationu to również nowotwór, udar lub zawał. Leczenie wątroby jest więc najważniejsze, bo wystarczający poziom glutationu w wątrobie chroni serce.

Gdzie jest glutation?

Bardzo ważna uwaga dr Kubata, iż  nie da się spożywać  samego glutationu, bowiem chemiczna struktura glutationu nie jest w stanie przeżyć procesów trawiennych. To tak jakbyś zjadł zupełnie bezwartościowe pożywienie.

Glutation jest w preparacie  Antioksidant Complex NUTRILITE USA.

Poziom glutationu w mózgu podnosi melatonina, zawarta w Odżywce białkowej NUTRILITE.

W produkcji glutationu uczestniczy selen zawarty w roślinach  –  Selen z witaminą E NUTRILITE.    Witamina E  wzmaga dodatkowo działanie selenu. Witamina B1 i B2 utrzymują w aktywnej formie glutation i związane z nim enzymy.

Witamina C również zwiększa poziom i aktywność glutationu.  NUTRILITE Wit. C 240 mg w jednej tabletce, to jedyna jak do tej pory witamina w Polsce o przedłużonym działaniu, uwalnia się z jelit przez około 8 godzin,  działa przez 6-8 godzin.  W wyniku stresu można zredukować działanie witaminy C do zera w ciągu 6-8 godzin.
Witamina C 240 mg została zarejestrowana w Polsce ze względu na długie uwalnianie się. Jeśli poziom glutationu jest wystarczający, potrzeba do 200 mg witaminy C dziennie zwłaszcza wolno uwalnianej, która zapewni stały poziom wit. C w organizmie.  Jeden z pierwszych objawów infekcji grypowej jest atak wirusa na błony śluzowe nosa, gardła, oczu, zatok. Stosowanie długo działajcej witaminy C może powstrzymać uszkodzenia nabłonka dróg oddechowych – uczucie palenia to objaw uszkodzenia błony śluzowej dróg oddechowych.

Jakie są jeszcze przyczyny niedoboru glutationu?

Przy niskim poziomie magnezu glutation się również nie wytwarza, 60% Polaków  ma bardzo niski poziom Mg. Niski poziom Mg to brak ochrony przed stresem. W analizie pierwiastkowej włosów proporcja Ca do strontu <130 mówi o demineralizacji, co oznacza, iż organizm pożycza sobie wapń z kości. Chrom z wanadem NUTRILITE USA też pomaga w regeneracji glutationu. Niedobór cynku obniża stężenie glutationu w krwinkach czerwonych. Cynk współdziała z innymi antyutleniaczami. Sam jest antyutleniaczem i wspomaga organizm w walce z infekcjami (cynk można zażywać w tabletkach wieczorem po kolacji). Długotrwałe braki cynku  szczególnie w okresie niemowlęcym powoduje wrodzoną niewydolność układu immunologicznego co jest  najtrudniejsze do odwrócenia.  Cynk chroni struktury kodu genetycznego przed uszkodzeniem.

Glutationu nie da się podać w tabletce. Jest żywność naśladująca leki np.: czerwony pieprz, rozpuszcza śluz, alicyna składnik czosnku, spożywa się go, ale nie wtedy, gdy człowieka już „coś bierze”, bo wówczas jest za późno. Czosnek je się rano nie wieczorem, bo wątroba wieczorem śpi. Rano można zażyć tabletkę czosnku NUTRILITE. Czarna rzodkiew podrażnia zakończenia nerwów węchowych i wywołuje  łzawienie, co rozpuszcza śluz. Rosół z kury (gotować wg Anny Ciesielskiej) , w czasie gotowania uwalnia się aminokwas cysteiny.

Cebula, imbir mają działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, w cebuli jest kwercetyna.

Polecane suplementy NUTRILITE:  Koncentrat z warzyw i owoców,  silny antyoksydant Complex Double X  zawierają kwercytynę. Suplement z grzybów NUTRILITE  najlepsze działanie antywirusowe przeciw grypie.

Leki i zioła są ogólnie dostępne, polecam lekturę książek Stefanii  Korżawskiej. Autorka książki podkreśla, iż nasze zioła na pewno nie są jeszcze modyfikowane.

To był dalszy ciąg na temat leczenia grypy metodami naturalnymi. Cz.1 jest tutaj.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi:
 • Facebook
 • Google Buzz
 • Internetmedia
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blogger.com
 • del.icio.us
 • Twitter
 • Poleć
 • Mój biznes
 • Wykop
 • Grono.net
 • Yigg

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge